23 دی 1393

سردبير و دبير تحريريه «شرق» خداحافظی کردند

23 دی 1393

روزنامه شرق در شماره امروز سه شنبه نوشت: مراسم خداحافظي با سردبير پيشين روزنامه «شرق» و سلام دوباره به سردبير تازه آن، عصر ديروز در دفتر روزنامه برگزار شد؛ «داوود محمدي» براي خبرنگاران، دست اندرکاران و خوانندگاني که در اين چهار سال از نزديک «شرق» را مي شناسند، نامي آشناست؛ آشنا به صفت آرامش و رعايت اخلاق در دنياي رسانه ها و اين را به سادگي مي شود از متن استعفاي او دريافت. روز دوشنبه در مراسمي ساده اما صميمي در تحريريه روزنامه و با حضور مديران «شرق»، داوود محمدي و کاظم رهبر تا سلامي دوباره با شرقي ها بدرود گفتند.

در اين دورهمي صميمي، مديرمسوول با لحني دوستانه از خاطرات ١٢سال حضورش در روزنامه «شرق» گفت و از سردبيراني که همگي در اين سال ها فعاليت کرده اند تا اين لوگو در فضاي خاص مطبوعات نفس بکشد و صبح ها بر دکه هاي لاغر و فربه ديروز و امروز ديده شود: «به گمانم در دنياي رسانه اي امروز، داوود محمدي يکي از با اخلاق ترين هاي مطبوعات است و خوشحالم که در اين چهارسال با ايشان همکاري داشته ام و فکر نمي کنم اين خداحافظي هميشگي باشد چرا که مطبوعات فضاي کوچکي است و به زودي هرکدام از ما ممکن است دوباره همکار همديگر شويم.» مهدي رحمانيان، از تلاش محمدي و کاظم رهبر براي حفظ آرامش «شرق» در دو مقطع حساس تشکر کرد؛ مقاطعي که ممکن بود اين بنگاه خبري به دليل بروز برخي مشکلات با چالش هاي بي شماري مواجه شود.

داوود محمدي هم به رسم معمول از حضور تک تک همکارانش در اين مراسم تشکر کرد؛ خبرنگاران و دست اندرکاراني که چهارسال پا به پاي او راه پر پيچ و خم انتشار روزنامه را طي کرده بودند چرا که به اعتقاد او: «انتشار روزنامه کاري يک نفره نيست و شايد يکي از گروهي ترين فعاليت هاي فرهنگي و اجتماعي و حتي اقتصادي باشد.» او به همکاري اش با کاظم رهبر هم اشاره کرد که به عنوان دبير تحريريه، مسووليت هاي فراواني را در اين سال ها بر عهده داشته و جايش در اتاق سردبيري خالي است.

احمد غلامي اما نامي آشنا براي «شرق» و شرقي هاست. او در تمام اين سال هاي پر فراز و نشيب در سمت هاي مختلف همراه تحريريه اين روزنامه بوده و چندروزي است که دوباره نامش بر تارک سردبيري «شرق» نشسته است. مهدي رحمانيان در اين مراسم با تشکر از قبول زحمت دوباره، از احمد غلامي به عنوان يکي از ياران «شرق» ياد کرد و گفت که خوشحالم «شرق» با اتکا به همکاران خودش، دور تازه اي از انتشار را آغاز کرده است، روندي که او از آن به عنوان «شرق» پنجم ياد کرد. سردبير جديد «شرق» هم در پاسخ به اين صحبت ها به روند آتي روزنامه اشاره کرد و گفت که «در اتاق سردبيري «شرق» تا زماني که من هستم، هميشه به روي آقاي محمدي و آقاي رهبر باز است و فکر مي کنم با توجه به تجارب اين عزيزان، «شرق» در آينده نيز تابع اخلاق حرفه اي خواهد بود.»

بدرقه سردبير و دبير تحريريه پيشين «شرق» با اهداي هدايايي به رسم يادگاري پايان يافت تا يکي از معدود بدرقه هاي فضاي رسانه اي کشور باشد که با لبخند آغاز شد و با تبسم هاي يادآوري خاطرات سال هاي همکاري به پايان رسيد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)