21 دی 1393

نخستین تماس یغما فشخامی پس از ۱۷ روز بازداشت

21 دی 1393

«ﯾﻐﻤﺎ ﻓﺸﺨﺎﻣﯽ»، ﺧﺒﺮﻧﮕﺎﺭ ﺭﻭﺯﻧﺎﻣﻪ ﺗﻮﻗﯿﻒ ﺷﺪﻩ «ﺭﻭﺯﺍﻥ» ﻭ ﻣﺎﻫﻨﺎﻣﻪ «ﭘﯿﺎﻡ ﺍﺑﺮﺍﻫﯿﻢ»، پس از ۱۷ روز بازداشت و بی خبری مطلق، طی تماسی کوتاهی از مکانی نامعلوم، صرفا خبر از سلامت خود داد.

به گزارش کلمه، این شاعر و روزنامه نگار درحالی برای نخستین بار پس از بازداشت با خانواده خود تماس گرفته که هنوزاطلاع دقیقی از ارگان بازداشت کننده، محل بازداشت و اتهام و علت بازداشت وی در دست نیست.

«یغما فشخامی» یک روز پس از توقیف روزنامه روزان، ﺩﺭﺳﺎﻋﺎﺕ ﭘﺎﯾﺎﻧﯽ ﺭﻭﺯسوم ﺩﯼ ﻣﺎﻩ ۱۳۹۳، ﻫﻨﮕﺎﻡ ﺧﺮﻭﺝ ﺍﺯ ﻣﻨﺰﻝ خود ﺗﻮﺳﻂ ﻧﯿﺮﻭﻫﺎﯼ ﺍﻣﻨﯿﺘﯽ ﺑﺎﺯﺩﺍﺷﺖ ﻭ ﭘﺲ ﺍﺯ ﺗﻔﺘﯿﺶ ﻣﻨﺰﻝ، ﺑﻪ ﻣﮑﺎﻥ ﻧﺎﻣﻌﻠﻮﻣﯽ ﻣﻨﺘﻘﻞ ﺷﺪه است.

روزنامه روزان پس از انتشار ویژه نامه‌ای به مناسبت رحلت آیت الله منتظری توقیف شد و اعضای تحریریه این روزنامه نیز به دادسرا احضار شدند.

دراین میان «یغما فشخامی»، خبرنگار این روزنامه که پس از احضار پرسنل این روزنامه به دادستانی، به علت کسالت نتوانسته بود همکاران خود را در مراجعه به آن نهاد قضایی همراهی کند، پس ازعدم حضور در دادسرا، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود بازداشت شد.

گفتنی است درهفته‌های اخیر پس از تلاش‌‌های فزاینده سپاه برای تسلط بر عرصه سیاست داخلی و خارجی کشور، موج بازداشت روزنامه نگاران، فعالین مدنی و فعالین سیاسی توسط نهادهای امنیتی شدت گرفته است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)