21 دی 1393

واشینگتن‌پست: اتهام‌ها علیه جیسون رضائیان همچنان مبهم است

21 دی 1393

رادیو فردا

روزنامه واشینگتن‌پست می‌گوید پنج هفته پس از آنکه جیسون رضائیان، رئیس دفتر آن در تهران، تفهیم اتهام شده است، هنوز دقیقا معلوم نیست اتهام‌های وارده علیه او چیست و همچنان به وکیل دسترسی ندارد.

واشینگتن‌پست این موضوع را، ۲۰ دی‌ماه، از قول خانواده این شهروند ایرانی ‌آمریکایی، پس از دو ملاقات آنها در ماه گذشته میلادی، منتشر کرده است.

آقای رضائیان بیش از ۱۷۰ روز است که در زندان است؛ آنچه واشینگتن‌پست مدتی بی‌سابقه در جمهوری اسلامی ایران، برای یک روزنامه‌نگار بازداشت شده غربی توصیف می‌کند.

خانوادهٔ جيسون رضائيان پیشتر خبر داده بودند در حکمی مورخ ۲۷ آبان، که به این روزنامه‌نگار ابلاغ شد، بازداشت او برای مدت ۶۰ روز تمدید شده است.

پس از انتشار خبر‌ها در مورد تفهیم اتهام آقای رضائیان، جان کری امور خارجه آمریکا از روند بررسی پرونده او و انتشار برخی گزارش‌ها درباره این روزنامه‌نگار ابراز ناامیدی و نگرانی عمیق کرده بود.

اکنون واشینگتن‌پست از قول علی رضائیان و ماری برمه رضائیان، برادر و مادر این خبرنگار می‌گوید او مطلع شده است که پنج اتهام مجزا «در رابطه با فعالیت‌هایی خارج از فعالیت‌های روزنامه‌نگاری» مطرح شده است.

خانواده آقای رضائیان از مقام‌های ایران خواسته‌اند اجازه دسترسی به وکیل را به او داده و نیز اتهام‌های مطرح شده را به طور عمومی منتشر کنند.

بعضی از رسانه‌های وابسته به اصولگرايان، آقای رضائیان را به جاسوسی برای ايالات متحده متهم کرده‌اند.

جیسون رضائیان در آخر تیرماه همراه همسرش یگانه صالحی و دو نفر دیگر بازداشت شد.

دیگر بازداشت‌شدگان به جز این خبرنگار واشینگتن‌پست آزاد شده‌اند.

روزنامه واشینگتن‌پست در ۱۹ آذر ماه از قول اعضای خانواده جیسون رضائیان، گفته بود آنها نگران عوارض شدید زندان بر سلامت جسمی و به ویژه روحی او هستند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)