20 دی 1393

ابهام در سرنوشت دو روزنامه نگار تونسی ربوده شده توسط داعش

20 دی 1393

در پی انتشار اخباری مبنی بر اعدام خبرنگاران تونسی ربوده شده توسط داعش، صدها خبرنگار با تجمع در تونس ضمن اعلام همبستگی با این خبرنگاران از مسوولان خواستند برای مشخص شدن سرنوشت آن‌ها اقدامات فوری اتخاذ کنند.

ایسنا نوشت: بیش از ۴۰۰ خبرنگار و تعدادی از فرهیختگان و سیاستمداران تونسی روز جمعه در خیابان "الحبیب بو رقیبه" در مرکز پایتخت تونس تجمع کردند.

این تجمع در پی انتشار اخباری ضد و نقیض مبنی بر اعدام دو خبرنگار تونسی ربوده شده توسط داعش در شهر برقه لیبی برپا شد.

در همین حال، هشام السنوسی، عضو هیات‌ مستقل رسانه‌ها در تونس در مصاحبه با خبرگزاری آلمان عنوان داشت: این تجمع پیامی به نهادهای دولت است، چراکه آنچه در لیبی رخ می‌دهد، خطری برای خبرنگاران است. هرچند که تعامل با طرف لیبیایی دشوار است زیرا نظام مشخصی در این کشور وجود ندارد.

وی افزود: آنچه در لیبی رخ داد نمی‌تواند جدا از کشتار مجله "شارلی ابدو" در فرانسه و کشتار بیش از ۱۰۰ خبرنگار توسط تندروها در الجزایر باشد.

پیشتر گروهی که خود را وابسته به داعش در شهر برقه لیبی اعلام کرده بود از اعدام "سفیان الشورابی" و" نذیر القطاری"، دو خبرنگار تونسی خبر داد اما این خبر تا به امروز توسط منابع رسمی در تونس تایید نشده است.

سفیان الشورابی، خبرنگار و فعال و وبلاگ‌نویس و نذیر القطاری، عکاس تونسی زمانی که در ماموریت رسانه‌ای در شهر برقه لیبی بودند، از سوم سپتامبر گروگان گرفته شدند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)