20 دی 1393

انتشار یک روزنامه اصلاح‌طلب از ۲۷ دی‌ماه

20 دی 1393

نشریهٔ «ستاره صبح» که از سال ۸۸ تا کنون به‌صورت «هفته‌نامه» منتشر می‌شد، از ۲۷ دی‌ماه امسال اولین شمارهٔ خود را در قالب «روزنامه» منتشر می‌کند.

علی صالح‌آبادی - مدیرمسوول روزنامه «ستاره صبح» - در گفت‌وگو با خبرنگار بخش رسانه ایسنا، در این‌باره توضیح داد: هفته‌نامه «ستاره صبح» از ۱۶ آبان ۸۸ روی پیشخوان دکه‌های روزنامه‌ها قرار گرفته و اکنون ششمین سال انتشار خود را سپری می‌کند. این هفته‌نامه از ۲۷ دی‌ماه با عنوان روزنامه انتشار می‌یابد.

وی دربارهٔ محور و موضوعات این هفته‌نامه نیز گفت: این هفته‌نامه، نشریه‌ای مخاطب‌محور و محتوایی بود و بیشتر جنبهٔ تحلیلی - تفسیری داشت تا جنبهٔ خبری. بیشتر مطالب آن نیز تحلیلی و در حوزه‌های اقتصادی، اندیشه، تاریخ، سیاست و بین‌الملل بود. حالا و در ششمین سال انتشار این هفته‌نامه، تصمیم داریم از ۲۷ دی‌ماه ترتیب انتشار هفته‌نامهٔ «ستاره صبح» را به روزنامه تبدیل کنیم.

صالح‌آبادی دربارهٔ دلیل تبدیل شدن هفته‌نامه «ستاره صبح» به روزنامه نیز اظهار کرد: با بررسی‌هایی که داشتیم به این نتیجه رسیدیم که بیشتر مردم به‌جای ماهنامه یا هفته‌نامه، بیشتر به خواندن روزنامه‌ تمایل دارند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم این اقدام را انجام دهیم.

مدیرمسوول روزنامهٔ «ستاره صبح» تأکید کرد: آخرین شماره هفته‌نامه «ستاره صبح» که شماره ۲۵۹ آن است، ۲۰ دی‌ماه منتشر خواهد شد و سپس با قالب «هفته‌نامه» خداحافظی می‌کنیم.

صالح‌آبادی در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که مشی روزنامهٔ «ستاره صبح» چه خواهد بود؟ گفت: مانند پنج سال گذشته، مشی این روزنامه نیز میانه و اصلاح‌طلبانه است. شعار ما نیز‌‌ همان است که از‌‌ همان ابتدا داشتیم و برگرفته از شعر حافظ است که می‌گوید: «آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است / با دوستان مروت با دشمنان مدارا» این مفهوم اکنون نیز در دنیای مدرن کاربرد دارد، بویژه در میان اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها در دوران ریاست جمهوری اوباما که دموکرات‌ها تلاش می‌کنند به جای جنگ، مدارا کنند.

او تأکید کرد: همیشه باید با دوستان با مروت رفتار کرد. مروت یعنی این‌که با انصاف و بهره‌گیری از آموزه‌های دینی و اخلاقی با افراد مدارا کرد. بنابراین مشی ما مدارا و جوانمردی با دوستان است. به نوعی دوست داریم با آن‌هایی که مخالفان سیاسی ما هستند، مدارا کنیم نه نزاع.

وی به نقش رسانه‌های جمعی در فضای کنونی نیز اشاره کرد و افزود: رسانه‌ها می‌توانند نقش مهمی در آگاه‌بخشی به جوامع با تحلیل و تفسیر داشته باشند و معتقدم رسانه خوب، رسانه‌ای است که قدرت تحلیل و انتخاب مخاطب را بالا ببرد.

به گزارش ایسنا، علی صالح‌آبادی پیش از این، نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی و مدیرمسوول روزنامه هم‌بستگی (۸۱-۸۶) بوده است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)