16 دی 1393

حساسیت های حرفه خبرنگاری در «اقدام علیه لعنت دهم»

16 دی 1393

نمایش «اقدام علیه لعنت دهم » به نویسندگی و کارگردانی علی نرگس نژاد با نگاهی به حرفه خبرنگاری روی صحنه می رود.

به گزارش ایرنا، علی نرگس نژاد کارگردان تئاتر کشور درباره داستان این نمایش گفت: این نمایش درباره خبرنگاری است که در وضعیتی گرفتار آمده و در این شرایط مجبور به سر بریدن خروسی می شود؛ اما....

این نویسنده و کارگردان درباره ایده و نگارش این اثر نمایشی افزود: به نوعی خواسته ام با دوباره نویسی این نمایشنامه، حساسیت های حرفه خبرنگاران را در یک اثر نمایشی نشان دهم.

وی درمورد انتخاب اکبر آئین به عنوان بازیگر این نمایش و اجرای اولیه این نمایش در یاسوج گفت: از آنجا که از سوی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد شرایط خوبی پیشنهاد شد، تصمیم گرفتم تا بار دیگر با اکبر آیین که بازیگر قدیمی ام بود، نمایشی را به صحنه ببرم.

این کارگردان تاکید کرد: قرار است در ماه های آینده در تهران اجرا داشته باشیم و بر اساس برنامه ریزی گروه، بعد از اجرای نمایش در ایران به چند کشور اروپایی نیز خواهیم رفت.

بنا بر اعلام روابط عمومی این نمایش، ’اقدام علیه لعنت دهم’ به نویسندگی و کارگردانی علی نرگس نژاد و با بازی اکبر آیین از ۱۸ تا ۲۱ دی ماه در شهر یاسوج، سالن حسین پناهی، به نشانی میدان معلم، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی روی صحنه خواهد رفت.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)