15 دی 1393

همکار رسانه‌ای سعید جلیلی معاون سیاسی صدا و سیمای ایران شد

15 دی 1393

رادیو زمانه

محمد سرافراز، رئیس سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران، پیمان جبلی، مدیر رسانه‌ای دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی در دوران سعید جلیلی را به‌عنوان معاون سیاسی این سازمان منصوب کرد.

خبرگزاری تسنیم، معاونت سیاسی صدا و سیما را یکی از مهم‌ترین معاونت‌های این سازمان دانسته که به گفته این خبرگزاری «کسی تصور نمی‌کرد به این زودی تغییر کند.»

جبلی جایگزین مجید آخوندی در معاونت سیاسی شده است.

پیمان جبلی پیش از این مدیریت شبکه العالم را برعهده داشته و پس از آن برای مدتی مدیر رسانه‌ای دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی در دوران سعید جلیلی بود.

سعید جلیلی در دوره ریاست‌جمهوری محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین ایران، دبیر شورای عالی امنیت ملی و مذاکره‌کننده ارشد هسته‌ای بود. وی در رقابت‌های انتخاباتی ریاست‌جمهوری ایران که سال گذشته برگزار شد، یکی از نامزدها بود که با شعار «حیات طیبه» در انتخابات شرکت و چهار میلیون رأی کسب کرد.

پیمان جبلی فارغ‌التحصیل دانشگاه امام صادق و سفیر پیشین ایران در تونس نیز بوده است.

سردبیر خبر شبکه دوم سیما، مدیرکل اخبار داخلی واحد مرکزی خبر، مدیرکل اخبار شبکه العالم و مدیر دفتر شبکه العالم در بیروت از دیگر سوابق کاری جبلی به‌شمار می‌آید.

سایت خبری تابناک از مجید آخوندی، معاون سیاسی پیشین صدا و سیما به‌عنوان «یکی از با نفوذترین» افراد این سازمان نام برده که «مدیریت گروه سیاسی تمامی شبکه‌ها به دست وی انتخاب می‌شد و رئیس خبر سیما و واحد مرکزی خبر نیز از او دستور می‌گرفت و علاوه بر این‌ها باشگاه خبرنگاران نیز در اختیارش بود.»

به گفته تابناک «آنچه تحت عنوان خبر بر روی آنتن رادیو و تلویزیون می‌رفت، در ید اختیار مجید آخوندی بود؛ مردی که علاقه چندانی به دیده شدن نداشت اما آثار تصمیمات او و همکارانش کاملاً نمایان بود.»

این سایت خبری از حوزه خبر به‌عنوان «بزرگ‌ترین پاشنه آشیل» صدا و سیما یاد کرده و افزوده که از پیمان جبلی به عنوان «چهره‌ای خوشنام» یاد می‌شود که «مأموریتی دشوار را پیش رو دارد و آن هم افزایش اعتماد مخاطب داخلی به بخش‌های خبری داخلی و تغییر عمیق مدل‌های اطلاع‌رسانی است.»

عملکرد صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران که تنها رادیو و تلویزیون در این کشور به‌شمار می‌آید، همواره مورد انتقاد قرار داشته است. به‌تازگی اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نیز صدا و سیما را متهم کرد که «علائم تفرقه پخش می‌کند.»

هاشمی رفسنجانی هفته گذشته در سخنرانی خود در دانشگاه تهران گفت: «انقلاب ما انقلاب رحمت بود. در واقع به‌وجود آوردن تفرقه خدمت به انقلاب و کشور نیست و تفرقه ایجاد کردن ضد اسلام است. این روزها چقدر از صدا و سیما علائم تفرقه پخش می‌شود و چیزهایی را به خورد مردم می‌دهیم که نبوده و این تفرقه‌ها خدمت به کشور و انقلاب نیست.»

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)