14 دی 1393

محاکمه مدیران مسئول سابق روزنامه ایران

14 دی 1393

دو مدیر مسوول اسبق روزنامه ایران در دادگاه مطبوعات امروز - یکشنبه - به اتهام نشر مطالب خلاف واقع محاکمه شدند.

به گزارش ایرنا، رسیدگی به اتهامات دو مدیر مسوول اسبق روزنامه ایران و مدیر مسوول پایگاه ’ماد’ امروز در شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی «سیامک مدیر خراسانی» و با حضور اعضای هیات منصفه مطبوعات انجام شد.

در این دادگاه اعضای هیات منصفه مطبوعات «مصیب نعیمی» مسوول اسبق روزنامه ایران را به اتهام نشر مطالب خلاف واقع مجرم شناخت و او را مستحق تخفیف ندانست.

این جلسه رسیدگی با شکایت دادستانی تهران به عنوان مدعی العموم انجام شد.

همچنین دادگاه «کاوه اشتهاردی» مدیر مسوول اسبق روزنامه ایران با شکایت اتحادیه طلا و جواهر فروشان و به اتهام نشر مطالب خلاف واقع در این شعبه برگزار شد که اشتهاردی درخواست استمهال کرد و این تقاضای او مورد موافقت قرار گرفت.

مدیر مسوول سایت ’ماد’ نیز در دادگاه امروز از شاکی رضایت گرفت.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)