13 دی 1393

نخستین شماره از دور جدید مجله نیمکت منتشر شد

13 دی 1393

پانزدهمین شماره مجله نیمکت در دوره جدید با حضور تیمی از روزنامه نگاران با سابقه کشورمان منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اين مجله در رويکرد جديد خود قصد دارد به مسايل حوزه معلمان و دانش آموزان به دور از محدوديت هاي که اغلب نشريات اين حيطه با آن روبرو هستند بپردازد. در شماره تازه اين مجله مي توان پرونده اي در باره خشونت و هراس در مدارس خواند.که مهمترین مطلب تهیه گزارش از مدرسه ای است که نظم به حریم بچه ها تجاورز کرده بود. همچنین گزارش میدانی از روستاي ويسيان كه در ان معلم و سه دانش اموز گرفتار سيل شدند. ماجراي معلمي كه روي الاچيق هاي دار اباد بدون هيچ چشمداشتي به دانش اموزان روستايي درس مي دهد،گزارشی از دوران معلمی اوبا رییس جمهور امریکا و جی کی رولینگ نویسنده هری پاتر و گفتگوی بین دونسل از معلمان قدیم و جدید، گزارشی تحقیقی از وضعيت معلمان دبيرستاني كه مجبور شده اند به بچه هاي دبستاني درس بدهند، روایت دانش اموزان و معلمي كه بعد از بيست و پنج سال يكديگر را پيدا كرده‌اند از جمله مطالب خواندنی این شماره مجله نیمکت است.

با وجود اینکه برای گستره بیش از یک میلیونی معلمان نشریاتی منتشر می شود. این برای اولین بار است که یک تیم حرفه ای مطبوعاتی برای معلم ها نشریه تولید می کند. دو هفته نامه نیمکت به مدیر مسئولی محسن قرهي در ابتدای هر ماه و با قیمت چهار هزار تومان منتشر و در مدارس و کیوسکهای مطبوعاتی توزیع می شود.

سردبیری دو هفته نیمکت معلم ها را نسرین ظهیری روزنامه نگار و نویسنده "کتاب آمدیم خانه نبودید" برعهده دارد و در تحریریه روزنامه نگارانی مثل فاطمه علی اصغر،نرگس جودکی،اکبر هاشمی،سعید برابادی،میترا فردوسی،نسرین رضایی،جواد حیدریان،مهتاب جودکی،نازی شیخ الاسلامی،ایدا پاکزاد و جمعی از کارشناسان برجسته حوزه آموزش و پرورش قلم می زنند. و مدیر هنری این نشریه بر عهده بزرگمهر حسین پور است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)