13 دی 1393

سند ملی سواد رسانه ای تدوین شد

13 دی 1393

مشاور وزیر ورزش و جوانان گفت: سند ملی سواد رسانه ای برای استفاده اقشار مختلف مردم به خصوص جوانان و نوجوانان در چهار رویکرد اصلی تدوین شده است.

به گزارش ایسنا،«محمدرضا رستمی» عصر شنبه در اولین روز از سفر خود به استان مرکزی در نشست بررسی نحوه کسب و کار در فضای مجازی در اراک افزود: سند ملی سواد رسانه ای در کمیته تخصصی فضای مجازی تدوین شده است و به زودی در اختیار تمام اداره های کل ورزش و جوانان استان ها قرار می گیرد.

وی ادامه داد: این سند در چهار رویکرد اصلی استفاده بهینه از گوشی های تلفن های همراه، اینترنت، ماهواره و بازی های رایانه ای تدوین شده است.

مشاور وزیر ورزش و جوانان افزود: بر اساس برنامه ریزی های وزارت ورزش و جوانان در هر استان یک سازمان مردم نهاد با محوریت سواد رسانه تشکیل و با نظارت استانداری ها و مدیران کل ورزش و جوانان آموزش های لازم را در این خصوص به اقشار مختلف مردم به خصوص جوانان و نوجوانان ارائه می کنند.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه مقوله اشتغال مهمترین دغدغه مسوولان و مردم است با استفاده علمی و تخصصی از فضای مجازی می توانیم گامی اساسی در راستای ایجاد اشتغال جوانان برداریم.

رستمی افزود: با ایجاد طرح توانمندسازی کسب و کار در فضای مجازی، فرصت اشتغال برای 31هزار نفر در نقاط مختلف ایران اسلامی ایجاد می شود.

وی گفت:طرح توانمندسازی کسب و کار فضای مجازی برای جوانان در همه استان ها اجرا می شود و این طرح شامل کسب و کار فضای مجازی، خویش فرما و دانش بنیان است.

مشاور وزیر ورزش و جوانان بیان کرد: ارائه ایده ، ایده یابی و ظرفیت سازی در اشتغال با رویکرد استفاده حداکثری از فرصت های فضای مجازی با نگاه بومی در راستای تحقق این طرح مورد توجه قرار می گیرد.

وی گفت: زندگی جوانان با توجه به گسترش فضای مجازی و شبکه های اجتماعی باید مورد توجه قرار گیرد و تاثیرات فضای مجازی را باید در زندگی جوانان رصد کرد.

رستمی ادامه داد: توانمندسازی جوانان برای کسب و کار در فضای مجازی مهم ترین هدف اجرای این طرح به شمار می رود که مسوولان و مدیران دستگاه های دولتی باید اداره کل ورزش و جوانان را در راستای هر چه منسجم تر آن حمایت کنند.

وی یادآوری کرد: وضعیت اقتصادی دولت فعلی به گونه ای است که دخالت مستقیم دولت را در خصوص ساماندهی وضعیت جوانان از لحاظ اشتغال و ازدواج سلب کرده است بنابراین جوانان باید با تکیه بر داشته های خود و تشکیل گروه های منسجم در راستای ایجاد اشتغال برای خود گام بردارند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)