12 دی 1393

جمع‌آوری روزنامه‌خراسان توسط افراد ناشناس

12 دی 1393

عوامل ناشناس با مراجعه به دکه های مطبوعاتی در سطح کلانشهر مشهد اقدام به خرید و جمع آوری تمامی نسخه های روزنامه خراسان کردند.

به گزارش ایرنا، خراسان در ستون «حرف مردم» شماره چهارشنبه (۱۰ دی) به نقل از تماس یکی از خوانندگان خود که خواستار توضیح پیرامون این موضوع شده بود، جمع آوری یکجای نسخه های این روزنامه در دوشنبه گذشته را تایید کرد.

تاکنون مسوولان این روزنامه واکنشی روشن نسبت به این رخداد نامعمول نشان نداده اند.

در پی همزمانی این اقدام با درج خبر مصاحبه دادستان مشهد با روزنامه خراسان در شماره روز دوشنبه مبنی بر اعلام پلمپ شدن دفاتر خرید و فروش سهام سه شرکت سرمایه گذاری خصوصی، برخی مدعی هستند که عوامل وابسته به همان شرکتها دست به این اقدام زده اند.

عوامل شرکت های سرمایه گذاری مورد اشاره دادستان مشهد با مراجعه به دکه های مطبوعاتی خواستار خرید همه نسخه های روزنامه خراسان شده و حتی در برخی موارد در پی امتناع دکه داران از فروش یکجای نسخه ها، با آنان وارد درگیری فیزیکی شده اند.

گفته می شود مسوولان روزنامه خراسان در پی آگاهی از این موضوع، در تماس با مراجع مختلف خواستار برخورد با این اقدام نامعمول شده اند اما پیگیریهای آنان نتیجه ای نداشته است.

بر اساس مطلب منتشره در شماره روز دوشنبه هشتم دی ماه روزنامه خراسان دادستان عمومی و انقلاب مشهد در گفت و گوی اختصاصی با این جریده از صدور و اجرای حکم برخورد قاطع دستگاه قضایی با دلالان خرید و فروش سهام شرکتهای بزرگ سرمایه گذاری پدیده، تبرک و پردیسبان و پلمپ دفاتر مربوطه خبر داده بود.

قاضی ’غلامعلی صادقی در این مصاحبه اختصاصی با اشاره به هشدارهای قبلی در مورد تبلیغات اغواکننده شرکتها گفته بود: مدیرعامل، رییس و اعضای هیات مدیره این شرکتها باید پاسخگو بوده و فاصله غیرواقعی بین ارزش واقعی سهام با ارزش بادکنکی آن را که به خاطر دلال بازیها به وجود آمده برطرف کنند.

همچنین پیرو این اقدام جمعی از خریداران سهام همین شرکتها در مشهد همان روز به منظور کسب آگاهی از جزییات موضوع دست به تجمع زدند.

معاون امنیتی، سیاسی دادستان کل کشور با استناد به درخواست دادستان عمومی و انقلاب مشهد مقدس از دادستان کل کشور در رابطه با تخلفات مالی شرکتهای پدیده شاندیز، تبرک و پردیسبان از منع صدا و سیما، رسانه های نوشتاری، دیداری و گفتاری، شهرداریها، فرودگاهها، راه آهن و فعالان فضای مجازی در سطح کشور در خصوص انتشار هر گونه آگهی تبلیغاتی و تجاری در مورد این شرکتها خبر داد.

هم اینک پرونده قضایی این شرکتهای سرمایه گذاری در شعبه ۹۰۴ بازپرسی دادسرای انقلاب اسلامی مشهد در حال بررسی است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)