11 دی 1393

نادر فتوره‌ چی با شکایت بهاره رهنما و پیمان قاسم‌خانی تفهیم اتهام شد

11 دی 1393

استان وایر:

نادر فتوره چی، مترجم و نویسنده، با شکایت بهاره رهنما و همسرش پیمان قاسمخانی روز چهارشنبه به اتهام نشر اکاذیب، توهین و تشویش اذهان عمومی در شعبه فرهنگ و رسانه دادسرای عمومی و انقلاب تهران تفهیم اتهام و پس از اخذ آخرین دفاع با قرار کفالت آزاد شد.

نادره فتوره چی چند هفته پیش طی یک یادداشت فیس‌بوکی با عنوان "بهاره رهنما چه می خواهد؟"، نوشته بود که بهاره رهنما "سال هاست به در و دیوار می‌زند که چیزی بشود."

در این یادداشت فیس بوکی، نادره فتوره چی ضمن استفاده از اصطلاحاتی که بهاره رهنما و همسرش پیام قاسم‌خانی آن را توهین آمیز دانسته اند، نوشته بود که بهاره رهنما "از سریال های تلویزیونی تا برج میلاد و خیریه‌ها و خانه اولیای دم مقتول و گالری‌ها همه جا هست، از هیچ فرصتی نمی‌گذرد. رمان و شعر و نمایشنامه می‌نویسد، کارگردانی تئاتر می‌کند، ستون ثابت روزنامه هم دارد.لابد از خودش که بپرسی می‌گوید اگر عشق به مردم نبود، دوست داشتم طراح دکوراسیون داخلی باشم، با خاتمی می‌پرد" و "در برج میلاد به عنوان سفیر کودکان برای علی اصغر «مقتل» می‌خواند."

نادر فتوره چی همچنین بهاره رهنما را "میانمایه" و "نمادِ انحطاط جمعی در دورانِ غیابِ سیاست" توصیف کرده بود.

این یادداشت بازتاب های گسترده و متفاوتی را در پی داشت و از جمله بهاره رهنما در پاسخ به آن گفت که "من که جز یک فن پیج صفحه ای در فیس بوک ندارم اما شنیدم تو فیس بوک حال خیلی ها خرابه سر مقتل خونی من.از بی بی سی و نادر فتوره چی بگیر تا خیلی از روشنفکر نماهای دیگه.جوابم فقط به این آدما اینه زیر پرچم حسین ع سینه زدن لیاقت می خواد. افتخار می کنم که از بچگی این ارادت رو داشتم و دارم.جالبه که حتی مصاحبه با تلوزیون رو بخاطر همین حواشی بعد برنامه حذف کردم و انجام ندادم اما نمیدونستم هنوزم آدمایی هستن که بخاطر اعتقاد مذهبی که خیلی شخصیه توهین میکنن و به اسم دموکراسی فحاشی میکنن و آنقدر وقاحت دارن که علمداری امام حسین ع رو تحجر بدونن. بازم تاکید میکنم من افتخارمیکنم به خواندن مقتل حضرت رقیه در محرم سال هزار و سیصد و نود و سه شمسی و نذر کردم تا زنده ام برأی همه کودکان مظلوم در جنگ و به عنوان سفیر انجمن حمایت از حقوق کودکان مقتل حضرت رقیه رو برأی مردم بخوانم /یا حسین."

پیمان قاسمخانی فیلمنامه نویس و همسر بهاره رهنما نیز در ادامه ماجرا از نادر فتوره‌چی شکایت کرد و در پی همین شکایت روز چهارشنبه دهم دی ماه نادر فتوره چی، مترجم و نویسنده، با انتشار خبر کوتاهی درباره احضار و بازپرسی خود در صفحه فیس بوکش نوشت که "با شکایت بهاره رهنما و پیمان قاسم خانی به اتهام نشر اکاذیب، توهین و تشویش اذهان عمومی در شعبه فرهنگ و رسانه دادسرای عمومی و انقلاب تهران تفهیم اتهام و پس از اخذ آخرین دفاع با قرار کفالت آزاد شده است."

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)