9 دی 1393

آیا باشگاه خبرنگاران تغییر فعالیت می دهد

9 دی 1393

پایگاه خبری-تحلیلی امید نزدیک به محمدرضا عارف در خبری اعلام کرد که مدیریت جدید صدا و سیما پس از ادغام برخی شبکه های تلویزیونی در صدد تغییر نوع فعالیت برخی خبرگزاری های وابسته به این سازمان است.

این سایت خبری در ادامه نوشت: محمد سرافراز که چند ماهی است از ریاستش بر صدا و سیما می گذرد معتقد به کوچک کردن این رسانه است به همین دلیل در هفته‌های گذشته برخی شبکه های تلویزیونی که در زمان مدیریت ضرغامی تاسیس شده بود با یکدیگر ادغام شدند.

شنیده شده است سرافراز از تعدد رسانه های خبری وابسته به صدا و سیما که هم اکنون شامل واحد مرکزی خبر،شبکه خبر و باشگاه خبرنگاران است رضایت ندارد و به همین دلیل در صدد محدود کردن این سه واحد خبری است. از این رو باشگاه خبرنگاران جوان با تغییر فعالیت خود از لحاظ تهیه و تولید خبر به سمت مرکزی برای مباحث آموزشی در حوزه خبر تغییر فعالیت می ‌هد و واحد مرکزی خبر و شبکه خبر به عنوان بازوان خبری این رسانه فعالیت خواهند کرد.

به گزارش خبرنگاران ایران، بخشی از فعالیت تعریف شده برای بخش سیاسی باشگاه خبرنگاران که حدود پانزده سال از تاسیس آن می گذرد، امنیتی است و خروجی آن در اختیار نهادهای امنیتی قرار می گیرد. ریاست این باشگاه هم که از زمان علی لاریجانی رییس اسبق صدا و سیما تغییری نداشته، بر عهده فردی وابسته به وزارت اطلاعات است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)