8 دی 1393

جی‌میل در چین غیرفعال شد

8 دی 1393

اطلاعات ارائه شده توسط شرکت گوگل نشان می‌دهد سرویس جی‌میل این شرکت به کلی در کشور چین غیرقابل دسترسی است.

به نوشته همشهری براساس گزارش تايم، در راستاي تكميل فرايند مسدود‌سازي خدمات گوگل در كشور چين، آخرين قدم نيز برداشته شد و اكنون سرويس جي‌ميل در اين كشور غيرقابل دسترسي است.

نمودارهاي گزارش شفافيت گوگل نشان مي‌دهد ترافيك سرويس جي‌ميل از اواخر روز كريسمس آغاز به كاهش كرده و تا ۲۶ دسامبر به صفر رسيده‌است.

گروه تحليل‌گر اينترنتي Dyn روز گذشته گفت IP هايي كه به كاربران امكان دسترسي به خدمات جي‌ميل را مي‌داد، در چين فيلتر شده‌اند. به اين شكل آخرين شانس‌ها براي دسترسي به جي‌ميل بدون استفاده از VPN از بين رفت. گوگل در پاسخ به اين رويداد به تايم گفت كه همه‌چيز كنترل شده و مشكل از سوي اين شركت نيست.

مقامات چيني به‌تازگي و در آستانه سالگرد سركوب ميدان تيانانمن دسترسي به خدمات متعددي از شركت گوگل از جمله جي‌ميل،‌هنگ‌آوت و گوگل درايو را فيلتر كرده‌اند. همچنين نهاد نظارت بر وب چين؛ Great fire.Oorg روز دوشنبه ليستي از ۵۵۹ وب‌سايت گوگل را كه در چين فيلتر شده‌اند منتشر كرد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)