6 دی 1393

انتصاب نخستین معاون زن در صدا و سیما

6 دی 1393

رییس سازمان صداوسیما طی حکمی نسرین آبروانی را به سمت معاون صدای رسانه ملی منصوب کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نسرین آبروانی از سال ۸۸ به عنوان مدیر شبکه رادیویی پیام انتصاب شد. وی پیش از آن مدیر گروه طرح و برنامه رادیو پیام و مدیر رادیو آوا بود.

محمدحسین صوفی از سال ۸۷ پس از استعفای حسن خجسته به عنوان معاون صدای سازمان صداوسیما منصوب شده بود.

سرافراز در حکمی‌ که برای انتصاب آبروانی صادر کرد از وی خواسته است در جهت چابک سازی و ادغام شبکه‌ها، ارتقای کیفیت برنامه‌های تولیدی به ویژه برنامه‌های زنده، ساماندهی استفاده از موسیقی در رادیو و افزایش پخش موسیقی‌های حاوی پیام معنوی و توجه به نظرات مخاطبان حرکت کند.

متن حکم ریس سازمان صدا و سیما به شرح زیر است:

«سرکار خانم نسرین آبروانی

با توجه به مراتب تعهد، کاردانی، تجربیات و سوابق مفید و موثر سرکار عالی در مدیریت اجرایی، به موجب این حکم به عنوان معاون صدای سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی‌ایران منصوب می‌شوید.

انتظار می‌رود در دوران تصدی خود، برای تحقق اهداف و ماموریت‌های مشروحه ذیل برنامه مناسب و مطلوبی تدوین و اجرا کنید.

۱ - چابک سازی و ادغام شبکه‌ها با ماموریت‌های مشابه و بازتعریف شبکه‌های رادیویی و گروه‌های برنامه‌ساز آن‌ها با هدف گسترش دین و اخلاق و امید و آگاهی و ترویج سبک زندگی اسلامی‌ ایرانی در میان آحاد ملت.

۲- ارتقاء کیفیت برنامه‌های تولیدی، خصوصا برنامه‌های زنده، با بهره گیری از پژوهش‌های محیطی و می‌دانی.

۳- تولید برنامه‌های موثر و هدفمند در شبکه‌های تخصصی به منظور افزایش ضریب نفوذ در میان گروه‌های اثر گذار و مرجع.

۴ - بهره‌گیری از مدیران کار آمد و آشنا به فناوری و مدیریت پیام در نقاط کلیدی زنجیره مهندسی و مدیریت پیام.

۵- ساماندهی استفاده از موسیقی در رادیو و افزایش پخش موسیقی‌های حاوی پیام باتاکید بر اشعاری که مخاطبان را با مبداء هستی آشنا‌تر و علاقه‌مند‌تر می‌سازد.

۶- ایجاد حق انتخاب برای مخاطبان در هر زمان و مکان از طریق ساماندهی شبکه‌های رادیویی در فضای مجازی و تلفن همراه.

۷- تکمیل چرخه اتوماسیون و دیجیتال سازی تولید، پخش و آرشیو صدا.

ضمن آرزوی توفیق روز افزون سرکار عالی در پیشبرد اهداف مقدس انقلاب اسلامی‌و تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، لازم می‌دانم از خدمات ارزشمند جناب آقای صوفی در مدت تصدی این مسئولیت صمیمانه تشکر و قدردانی کنم.»

محمد سرافراز - رییس سازمان صداوسیما

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)