5 دی 1393

انتشار روزنامه «مردم امروز» در ۳۲ صفحه از فردا

5 دی 1393

خبرنگاران ایران- روزنامه مردم امروز به سردبیری محمد قوچانی و مدیر مسئولی احمد ستاری فردا در ۳۲ صفحه منتشر می شود.

در این روزنامه اکبر منتجبی مسئول صفحه «اتاق خبر» در دو صفحه است که تحولات حوزه سیاست در آن بررسی می شود.

بنا به اطلاع صفحه فیس بوک این روزنامه، صفحه «شبكه»، صفحه دیگر این روزنامه است که با مسئولیت علی مقامی منتشر می شود. این بخش هم در دو صفحه تازه های فضای مجازی و همچنين اتفاقات شبكه های اجتماعی را منتشر می کند.

«راهبرد» نام دو صفحه اي كه مسئولیت آن با محمد جواد روح است و بنا به تعریف مسئولان روزنامه، باشگاه سياستمداران ايراني است. آنها كه اخبار را تحليل و تفسير مي كنند.

دو صفحه به نام «پیشنهادهایی برای سبک زندگی» را حسين ياغچي در این روزنامه منتشر می کند و طبق تعریف ارائه شده، مردم امروز مي خواهد پيشنهادهايي را به مردم درباره سبک زندگی بدهد.

«در شهر چه خبر است؟» دو صفحه دیگر روزنامه مردم امروز است که با مسئولی ولی خلیلی منتشر می شود و قرار است حوزه اخبار شهرهای ایران را پوشش دهد.

صفحه «دیده بان حقوق شهروندی» توسط مریم باقی منتشر می شود و اتفاق های اجتماعی از نظر حقوقی بررسی می شوند.

دو صفحه با عنوان «سرمایه» نیز با مسئولیت محمد طاهری هر روز به مرحله چاپ می رسد که تحلیل اتفاق های اقتصادی است.

صفحه «انرژی» با مسئولیت رضا زندی در می آید و تحولات در حوزه انرژی و نفت بررسی می شوند.

بهراد مهرجو مسئولیت بخش دیگر از صفحه های اقتصادی روزنامه مردم امروز با عنوان «بازار» را بر عهده دارد که تازه های اقتصاد و تجارت در آن بررسی می شود.

صفحه های ورزشی این روزنامه با عنوان «باشگاه» توسط پژمان راهبر منتشر می شود و دوصفحه با عنوان «اتاق فکر» با مسئولیت حامد زارع به چاپ می رسد که حوزه فرهنگ، اندیشه و جامعه شناسی شامل این بخش می شود.

دو صفحه با عنوان «حافظه» نیز توسط بیژن مومیوندی که روزنگاری تاریخ و خاطرات است منتشر می شود.

مجتبی فتحی خبرنگار حوزه سیاسی این روزنامه هم با انتشار عکسی در توییتر خود اعلام کرد که صفحه بندی نخستین صفحه از نخستین شماره روزنامه به اتمام رسید.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)