6 دی 1393

مینو بدیعی :صدرالدین الهی، استادی فراتر از معیارها

6 دی 1393

خبرنگاران ایران:مینو بدیعی، روزنامه نگار با سابقه که روزگاری دانشجوی دکتر صدرالدین الهی از روزنامه نگاران به نام ایرانی بوده، در وصف استادش می گوید که ماندگاری و استواری او در عرصه روزنامه نگاری نوین ایران هرچند که او سالها از این میدان در وطن خود دور بوده است خاطره و داستانی واقعی و جاودانه است.

مینو بدیعی در یادداشتی کوتاه در صفحه فیس بوکش نوشته است :

«دکتر صدر الدین الهی تنها یک خاطره سالهای دور نیست ، خاطره ای از روزهای شاد دانشجویی و اینکه زمانی سریع گذشته است تا تو فقط باور کنی که همه جاده زندگی به بن بست انتهایی وصل می شود ، بن بستی که دیگر از آن گریزی نیست هرچند باید امیدوار بود که رویاهایی بعد از این عمر به پایان رسیده وجود داشته باشد ، اما تلخ نباید حرف زد. سخن از استادی است که ماندگاری و استواری او در عرصه روزنامه نگاری نوین ایران هرچند که او سالها از این میدان در وطن خود دور بوده است خاطره و داستانی واقعی و جاودانه است، از دکتر صدر الدین الهی عزیز می گویم که به عنوان یک استاد توانا مرا با واژه دخترم صدا می کرد و این شامل همه دانشجویان دختر دیگری بود که صلابت او را در صحنه درس، کلاس و دانشکده وهمه ارتباطات عمیق انسانی می دیدند و تلاش هایش را برای آموزش و تربیت نسل جوان از نزدیک شاهد بودند .اما چه آسان همه بزرگان و مفاخر روزنامه نگاری و سایر رشته های دیگر دانشگاهی را دیگر در کنارمان ندیدیم .

همیشه دکتر الهی را با همه ابهت استادیش در آغاز دهه 50 در دانشکده یادم هست که بوی ادوکلن پورانوم او در راهروهای دانشکده می پیچید و نقدهایش بر کارهای کلاسی به گونه ای بود که حس می کردی در کار کلاسی باید دقت یک روزنامه نگار حرفه ای را که دریک روزنامه معتبر کار می کرد داشته باشی و اینگونه بود که کلام، بیان و گفتار دکتر الهی اعجاز می کرد . این مطلب کوتاه را نوشتم تا تنها بهانه ای برای تبریک گفتن به دکتر الهی عزیز و خانواده گرامی اش به مناسبت روز تولد او داشته باشم و این یادداشت ها بازهم به گونه های دیگر نوشته خواهد شد تا ارزش و اعتبار و شایستگی بالای دکتر صدر الدین الهی برای نسل جوان روزنامه نگار در کشور نه کامل فقط تاحدودی شناخته شود .»

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)