4 دی 1393

در سوگ رسانه هاي مكتوب داخل كشور، رضا حقیقت نژاد

4 دی 1393

خبرنگاران ایران :رضا حقیقت نژاد، روزنامه نگار که به تازگی برای یک پروژه تحقیقی در یک دوره شش ماهه تمام روزنامه ها و مجله های داخل کشور را مرور کرده است، می گوید اغلب نشریات آزار دهنده است و هیچ نشانه ای از خلاقیت و رشد دیده نمی شود.

متن کامل پست فیس بوکی رضا حقیقت نژاد در این باره به شرح زیر است :

اميدوارم روزنامه "مردم امروز" كه قرار است به زودي منتشر شود، تكاني به سبد مطبوعات ايران بدهد كه الان بدجوري كم مايه است. واقعيت اين است كه از شش ماه پيش تاكنون براي يك پروژه تحقيقي علاوه بر سايت ها، تقريبا تمام رسانه هاي مكتوب مهم داخل كشور را مرور كرده ام ( جمعا ٧٢ رسانه مجازي و مكتوب) همه صفحات سياسي، اقتصادي و ديپلماسي و گاهي اجتماعي و فرهنگي، هفته اي بيش از ٢٠٠ گزارش، يادداشت و مصاحبه را خوانده ام، (اين را گفتم كه مبنا داشته باشد جملات بعدي ام) الان خوشبختانه يا بدبختانه روزنامه هاي آرمان و هفت صبح بهترين روزنامه ها هستند، آرمان يك كشكول است و هفت صبح فقط ويترين خوبي دارد. دنياي اقتصاد هم بد نيست، اما در حوزه سياسي، اعتماد به جز صفحه احزابش، بخش سياسي كم مايه اي دارد، از شرق فقط يك اسم مانده، اصولگراها به جز صفحه يك وطن امروز و صفحه ٢ كيهان، كلا نابودند. در ميان مجلات، به جز تجارت فردا و گاهي زنان و انديشه پويا، اغلب مجلات آزاردهنده هستند و وقت تلف كن، حتي مهرنامه در مسير سقوط است. بدبختي مفرط اين است كه هيچ نشانه اي از خلاقيت، رشد و توسعه به چشم نمي خورد، اگر هم خلاقيتي هست، مثلا روزنامه شهروند، چنان مغشوش است كه هيچ ازش باقي نمي ماند. دولتي شدن خيلي روزنامه نگارها- رسانه ها هم بي تاثير نبوده ولي كلا دوره بدمزه و رو به انحطاطي است اين روزهاي رسانه هاي مكتوب ايران.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)