29 آذر 1393

طبق آخرین مطالعات؛ نوجوانان از فیسبوک فرار می کنند

29 آذر 1393

بر اساس گزارش iStrategyLabs از ژانویه سال ۲۰۱۴، تغییراتی ناگهانی در پلتفرم های شبکه های اجتماعی عمومی در حال اتفاق است، به این معنی که نوجوانان در حال ترک آن هستند.

حال، گزارش روز پنج شنبه Frank N. Magid Associates Inc. (در بلومبرگ) نشان می دهد که محبوبیت فیسبوک در نوجوانان به شدت پایین آمده است.

طبق این گزارش، در سال ۲۰۱۴، ۸۸ درصد افراد بین ۱۳ تا ۱۷ سال کاربران رسانه های اجتماعی، عضو فیسبوک بوده اند، در حالی که این آمار در سال ۲۰۱۳، ۹۴ درصد و در سال ۲۰۱۲، ۹۵ درصد بوده است.

اگرچه هنوز درصد قابل توجهی از نوجوانان عضو فیسبوک هستند، اما همین افت شش درصدی زمانی که فیسبوک در حال رقابتی نفس گیر است، قابل توجه است.

به عنوان مثال با نگاهی به توئیتر در همین گزارش ادعا می شود، که ۴۸ درصد از کاربران همان رده سنی عضو توئیتر هستند، در حالی که این آمار برای توئیتر در سال گذشته ۴۶ درصد بوده است.

برخی از دلایل کاهش محبوبیت فیسبوک در این رده سنی، درک آنها از امنیت فیسبوک است. طبق این مطالعه تنها ۹ درصد از کاربران فیسبوک را «امن» و «قابل اعتماد» دانسته اند. حتی تنها ۱۸ درصد از نوجوانان فیسبوک را «سرگرم کننده» توصیف کرده اند، در حالی که این آمار برای پینترست ۴۰ درصد عنوان شده است.

با این حال هنوز امیدهایی برای فیسبوک وجود دارد. فیسبوک در سال ۲۰۱۲ با سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری بر نرم افزار اشتراک عکس(اینستاگرام) و سرمایه گذاری ۱۹ میلیارد دلاری بر نرم افزار پیام رسان موبایلی (واتز اپ) بخش بزرگی از نوجوانان را جذب کرده است. اوایل دسامبر، میزان کاربران فعال اینستاگرام به ۳۰۰ میلیون کاربر در ماه رسید، همچنین واتزاپ در حال حاضر ۶۰۰ میلیون کاربر فعال در ماه دارد. مطالعات گوناگون نشان می دهد نوجوانان رهبران کاربری در اینستاگرام و واتزاپ هستند.

منبع : mashable

و به نقل از http://onlinesocial.ir

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)