29 آذر 1393

روزهای سخت ستاره های مشهور در اینستاگرام

29 آذر 1393

اگر در روزهای گذشته، تعداد دنبال کنندگان شما در اینستاگرام کم شده است، دلیل آن روند حذف میلیون ها حساب کاربری جعلی (fake account) است که اینستاگرام آغاز کرده است.

تصمیم اینستاگرام در حذف میلیون ها حساب کاربری در این شبکه اجتماعی در عرض چند روز، به «خلسه اینستاگرام» شهرت یافته است.

در خلال این کار ممکن است تعداد دنبال کنندگان (follower) به شدت کاهش یابد.

بیشترین ضربه را در این پاکسازی، شرکت های بزرگ با تعداد دنبال کننده بالا، متحمل می شوند، مثلا یک شرکت توسعه دهنده وب که طراحی های دستی ارائه می دهد، تنها در یک روز ۱۸.۹ میلیون فالوئر از دست داده است. ستاره های مشهور (celebrity) دومین گروه آسیب پذیر این روند هستند. جاستین بیبر، کیم کارداشیان و بیانسه به ترتیب ۳.۵ میلیون، ۱.۳ میلیون و ۸۳۱ هزار فالوئر خود را از دست داده اند. یک خواننده رپ (Mase wdoke) اعلام کرده است که وقتی از خواب بیدار شده، لیست فالوئرهای اش از ۱.۶ میلیون به ۱۰۰ هزار نفر کاهش یافته است.

سخنگوی اینستاگرام به نیویرک تایمز گفته است؛ میزان کاربران فعال این شبکه اجتماعی به ۳۰۰ میلیون نفر در ماه رسیده است و روند حذف حساب های جعلی، همچنان ادامه خواهد یافت.

قابل ذکر است که طبق آخرین گزارش ها، تعداد کاربران فعال اینستاگرام در ماه از توئیتر پیشی گرفته است.

منبع :Time و به نقل از سایت فضای مجازی و رسانه های اجتماعی

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)