29 آذر 1393

پیشنهاد ضرغامی به نقدی: هر بسیجی یک خبرنگار شود

29 آذر 1393

عزت الله ضرغامی گفت: بسیج بهترین ظرفیت برای ساماندهی و تربیت خبرنگاران است.

به گزارش ایسنا، رییس سابق سازمان صداو سیما که در آیین اختتامیه همایش بین‌المللی بسیج و رسانه در محل تالار اجتماعات مرکز همایش‌ها و نمایشگاه‌های آستان قدس رضوی سخن ‌می‌گفت، در ادامه تصریح کرد: من از سردار نقدی خواهش می‌کنم این ظرفیت ایجاد شود تا هر بسیجی تبدیل به یک خبرنگار شود، زیرا معتقدم که بسیج یک رسانه عظیم و موثر است.

وی ادامه داد: دومین همایش بین‌المللی بسیج و رسانه با شکوه خاصی برگزار شد و من امیدوارم دستاوردهای آن در عرصه‌های رسانه‌ای اجرایی شود.

رییس سابق سازمان صداو سیما تصریح کرد:‌ انقلاب اسلامی با روحیه بسیجی به پیش می‌رود و حضور بسیج در هر عرصه‌ای مایه قوت قلب و نشانه‌ای برای گم نکردن راه است.

ضرغامی با بیان این مطلب که رسانه نمی‌تواند تمام ابعاد فعالیت بسیج را به خوبی منعکس کند، گفت: رسانه‌ها نمی‌توانند تمام فعالیت‌های این مجموعه را آن گونه که شایسته است منعکس کنند و من هنگامی که رییس رسانه ملی بودم از نزدیک شاهد بودم که بسیج برنامه‌های زیادی را انجام می‌داد ولی ما فقط می‌توانستیم درصد کوچکی از آن‌ها را منعکس کنیم.

وی خاطرنشان کرد: بسیج به معنای واقعی شجره طیبه‌ است و ما امروز از میوه آن استفاده می‌کنیم.

رئیس سابق سازمان صداو سیما گفت: بسیج رسانه مفهومی را منتقل می‌کند که هم قالب است و هم محتوا و از این حیث درست مثل عبارت جمهوری اسلامی است.

ضرغامی افزود: مقام معظم رهبری فرمودند برخی می‌خواهند انقلاب اسلامی فقط در حد یک نام باقی بماند و محتوای آن خالی شود و به همین دلیل بسیج رسانه باید با این رویکرد مقابله کند و وظیفه خود را در این عرصه با ساماندهی نیروهای کارآمد انجام دهد.

وی در بخشی از صحبت‌هایش عنصر شجاعت را به عنوان عنصر اصلی بسیج معرفی کرد.

رییس سابق سازمان صداوسیما گفت:‌ رسانه‌ای مانند صداوسیما مجموعه‌ای از همه فعالان رسانه‌ای را گرد هم آورده و اگر اکثریت این بدنه بسیجی باشند می‌توان مطمئن بود که مسیر به درستی به پیش می‌رود.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)