27 آذر 1393

بیشترین عبارت های جستجو شده گوگل در سال ۲۰۱۴

27 آذر 1393

یک سال میلادی دیگر رو به پایان است و هیچ نیازی به این گفته نیست که بیش از میلیاردها جستجو در سال ۲۰۱۴ در موتور جستجوی گوگل رقم خورده است. و مانند همیشه گوگل کمی وقت گذاشته است تا برترین و بیشترین موضوعات جستجو شده در موتور جستجوی خود را برای اطلاع کاربران و علاقمندان منتشر کند.

به گزارش «تابناک» شاید برای شما نیز جالب باشد که بدانید بیشترین عبارت جستجو شده در موتور جستجوی گوگل در سال ۲۰۱۴ چه بوده است؟ باید گفت این جستجو مربوط به Robin Williams و مرگ حزن انگیز وی بوده است.

در رده دوم جستجو های گوگل به موضوع جام جهانی و World Cup بر میخوریم که همچنین موضوع اول بحث ها و پست های فیسبوکی در سال ۲۰۱۴ نیز بوده است و هیچ تعجبی ندارد که یکی از برترین رویدادهای ورزشی جهان در سال ۲۰۱۴ جزو برترین موضوعات جستجو شده در گوگل و موتور جستجوی این شرکت باشد.

به ترتیب در رده های سوم و چهارم موضوع ویروس ابولا و هواپیمای مفقود شده خط هوایی مالزی با نام پرواز MH370 قرار گرفته اند. اما موضوعات پنجم و ششم بسیار جالب توجه هستند: موضوع ALS و چالش موسوم به سطل آب یخ در رده پنجم و بازی محبوب Flappy Bird در جایگاه ششم.

به ترتیب موضوعات برتر جستجو شده در موتور جستجوی گوگل عبارتند از: Conchita Wurst برنده یورو ویژن، ISIS یا گروه تروریستی داعش، فیلم Frozen، و المپیک بازی های زمستانی سوچی.

اما در موضوع برترین عبارات جستجو شده در سال ۲۰۱۴ در بخش کالاهای مصرفی الکترونیکی بدون هیچ تعجبی iPhone 6 برترین مورد جستجو بوده است و در رده دوم رقیب اصلی اندرویدی اپل یعنی سامسونگ Galaxy S5 قرار گرفته است. نکته جالب در این میان آن است که توقع بر آن بوده که سامسونگ Galaxy Note در رده سوم یا چهارم قرار بگیرد اما در رده سوم Nexus 6 و در رده چهارمMOTO G از شرکت موتورولا قرار گرفته ان و Galaxy Note در رده پنجم جای گرفته است. این موضوع نشان دهنده آن است که علاقه در سال ۲۰۱۴ بیش از همه متوجه گوشی ها و کالاهای با بهای مناسب برای مشتریان بوده است.

می توانید برای دیدن جزئیات گزارش منتشر شده از سوی گوگل برای برترین عناوین جستجو شده در سال ۲۰۱۴ به اینجا مراجعه کنید.

موضوع انتشار برترین عناوین جستجو شده در موتور جستجوی گوگل در سال، هرچند میتواند یک جنبه جالب و سرگرم کننده را در بر داشته باشد، اما از یک دیدگاه تجاری میتواند برای اصحاب کسب و کار در سطح جهانی ملاک و معیاری خوب برای تشخیص علاقمندی های کاربران اینترنت به موضوعات مختلف در راستای تبلیغات باشد.

از آنجایی که ممر اصلی درآمدی گوگل وابسته به تبلیغات است، در نتیجه هیچ جای تعجبی نیست که گوگل با انتشار یک چنین گزارشاتی و همچنین طراحی و تدوین ابزار Google Trends توجهات کاربران و اصحاب کسب و کار را به خود جلب کند. وجود یک چنین گزارشاتی کمک بسیاری به شرکت ها و بنگاه های تجاری و اقتصادی می کند تا بازار هدف خود را برای تبلیغا به درستی شناسایی کرده و بر روی آنها سرمایه گذاری کنند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)