27 آذر 1393

کامبیز نوروزی:رسیده بود بلایی و به خیر گذشت

27 آذر 1393

خبرنگاران ایران :کامبیز نوروزی، وکیلی که در عرصه حقوق مطبوعات نیز فعال است ضمن اشاره به بایگانی شدن طرح نظام رسانه ای نوشت : آن پیش نویس می توانست طومار روزنامه نگاری مستقل ایران را در هم بپیچد و باری به مشکلات روزنامه نگاری بیافزاید اما برخورد انتقادی روزنامه نگاران و متخصصان امر از یک سو و تصمیم درست و پسندیده معاونت مطبوعاتی از سوی دیگر ، این خطر را از سر روزنامه نگاری دورکرد.

متن کامل یادداشت فیس بوکی کامبیز نوروزی به شرح زیر است :

«رسیده بود بلایی و به خیر گذشت

پیش نویس طرح سازمان نظام رسانه ای به بایگانی رفت متنی که چندی پیش به عنوان " پیش نویس قانون نظام جامع رسانه ای جمهوری اسلامی ایران" توسط معاونت مطبوعاتی تدوین و منتشر شده بود ، متوقف شد و به تعبیر من به بایگانی رفت . حسین انتظامی به خبرنگار شهروند گفته است «درباره این قانون ما با دو رویکرد مواجه بودیم؛ یکی این بود که این قانون با اصلاحاتی قابل اجرا است و عده‌ای هم می‌گفتند اساسا این قانون اصلاح‌پذیر نیست...ما...دیدیم که مجموعا نظر گروه دوم که معتقد به متوقف شدن تدوین این قانون بودند، می‌چربد و به همین دلیل آن را متوقف کردیم.

من در زمره کسانی بودم که مطالب زیادی در نقد و رد این پیش نویس داشتم و لذا به حکم اخلاق باید از این تصمیم درست معاونت مطبوعاتی ، به نیکی یاد کنم که با پذیرش انتقادها آن پیش نویس را منتفی کرد . اتفاق مهمی است. آن پیش نویس می توانست طومار روزنامه نگاری مستقل ایران را در هم بپیچد و باری به مشکلات روزنامه نگاری بیافزاید اما برخورد انتقادی روزنامه نگاران و متخصصان امر از یک سو و تصمیم درست و پسندیده معاونت مطبوعاتی از سوی دیگر ، این خطر را از سر روزنامه نگاری دورکرد. با این حال فراموش نکنیم که خیلی از مشکلات روزنامه نگاران و مطبوعات کشور باقی است که بایدبرای توسعه آزادی و امنیت واستقلال روزنامه نگاری مرتفع شود. »

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)