23 آذر 1393

مشاور وزیر ورزش و جوانان: سند ملی سواد رسانه ای تهیه می شود

23 آذر 1393

مشاور وزیر ورزش و جوانان از تدوین’ سند ملی سواد رسانه ای ’ با رویکرد شبکه های اجتماعی در کشور خبر داد.

’محمدرضا رستمی ’ یکشنبه شب در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا افزود: پیش نویس این سند اکنون تهیه شده است و انتظار می رود در خردادماه سال 94 سند ملی سواد رسانه ای ارائه شود.

به گفته وی،این سند ملی در کمیته تخصصی فضای مجاری وزارت ورزش و جوانان تهیه و تدوین شود و سپس برای بررسی به ستاد ساماندهی فضای مجازی ارسال شود تا در شورای عالی جوانان در این شش ماه به تصویب برسد.

به گفته وی،تاکید بر بهره مندی از واژگان فارسی در فضای مجازی به ویژه شبکه های اجتماعی تلفن همراه ، یکی از مهمترین ویژگی های این سند خواهد بود.

مشاور وزیر ورزش و جوانان گفت:منافع ملی کشور ایجاب می کند از ابزار جمعی رسانه ای در جهت توسعه اهداف اجتماعی و اقتصادی کشور بهره گرفت.

رستمی، از ایجاد شبکه ملی جوانان در کشور خبر داد و گفت:

مرحله آزمایشی این شبکه اجتماعی تا پایان امسال راه اندازی می شود و مرحله نهایی آن تا سه ماهه اول سال 94 راه اندازی خواهد شد.

دبیر کمیته فضای مجازی وزارت ورزش و جوانان افزود: مقدمات راه اندازی شبکه اجتماعی جوانان انجام شده است و فرصت هایی در این شبکه طراحی شده که باعث می شود تعداد بسیار زیادی از جوانان به عضویت آن درآیند.

به گزارش ایرنا،با حضور مشاور وزیر ورزش و جوانان برای شرکت در ستاد ساماندهی امور جوانان و تصویب طرح توانمندسازی کسب و کار در فضای برای جوانان به شهرکرد سفر کرده بود.

این طرح، هر استان یکهزار نفر را برای ایجاد ایده های کارآفرینی در فضای مجازی را معرفی می کنند.

طرح توانمندسازی کسب و کار فضای مجازی برای جوانان در همه استان ها اجرا می شود و این طرح شامل کسب و کار فضای مجازی،کسب و کارهای خویش فرما و کسب و کار دانش بنیان می باشد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)