23 آذر 1393

انتشار روزنامه «مردم امروز» به ۶ دی موکول شد

23 آذر 1393

انتشار روزنامه «مردم امروز» به ۶ دی موکول شد و محمد قوچانی سردبیر این روزنامه جدید هم، اداره هفته‌نامه قبلی خود، «صدا» را به تیم سعید لیلاز، واگذار کرده است.

به گزارش مهر، روزنامه «مردم امروز» که قرار بود فردا (دوشنبه ۲۴ آذر) اولین شماره آن روی دکه بیاید، هفته آینده منتشر خواهد شد. محمد قوچانی سردبیر این روزنامه جدید‌التاسیس که به تازگی مجوز خود را از هیات نظارت بر مطبوعات اخذ کرده است، این خبر را در صفحه شخصی خود در اینستاگرام اعلام کرده است.

قوچانی نوشته است: «دوستان عزیز! گرچه قرار بود ۲۴ آذرماه روزنامه مردم امروز روی دکه‌ها باشد اما به علت فشردگی تعطیلات پایان ماه صفر که عملاً کشور به مدت یک هفته تعطیل می‌شود و پس از انتشار ۴ شماره ارتباط ما و شما برای هفته قطع می‌شود، تصمیم گرفتیم از ۶ دیماه انشاءالله مستمر و متوالی در خدمتتان باشیم».

سردبیر روزنامه «مردم امروز»، این روزنامه را «حامی دولت یازدهم (تدبیر و امید)» اعلام کرده و گفته که محور اصلی فعالیت این روزنامه هم بر این اصل استوار است. به گفته قوچانی، رعایت و احترام به قوانین کشور در چارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و قانون مطبوعات، از دیگر محورهای اصلی روزنامه «مردم امروز» است و در مرحله بعد، تحقق آن چیزی است که به عنوان ائتلاف سیاسی خاتمی، هاشمی رفسنجانی و روحانی شناخته می‌شود و در واقع تداوم گفتمان ۲۴ خرداد است.

بر اساس این گزارش، مدیرمسئول «مردم امروز»، «احمد ستاری» است؛ وی اولین سردبیر روزنامه همشهری بوده و پیشتر هم در شورای سردبیری روزنامه اطلاعات، عضویت داشته است. ستاری همچنین در دوران اصلاحات، مدیرکل مطبوعات داخلی وزارت ارشاد بود.

همچنین بر اساس همین گزارش، محمد قوچانی و تیم او در هفته نامه «صدا» این نشریه را به تیم جدید (گروه سعید لیلاز و همکارانش) واگذار و به نشریه جدید (روزنامه مردم امروز) کوچ کرده‌اند؛ کما اینکه روی جلو شماره این هفته (امروز) «صدا» با عنوان شماره «۰۱» از «دوره جدید» روی دکه آمده است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)