23 آذر 1393

فیلتر بیش از ده هزار حساب کاربران توییتر در عربستان

23 آذر 1393

سخنگوی رسمی هیات امر به معروف و نهی از منکر عربستان سعودی اعلام کرد: واحد جرایم انفورماتیک در یکسال گذشته حدود ۱۰۱۱۷ حساب کاربری غیرقانونی را در توییتر به دام انداخته است.

به گزارش شفقنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی روزنامه الوطن عربستان، «ترکی الشلیل» در این باره با اشاره به اینکه اکانت های مذکور اقدام به انتشار مطالب ضد اخلاقی و ضد دینی می کردند، گفت: برخی از حساب ها مسدود شد و برخی دیگر صاحبانشان بازداشت شدند و برخی نیز نصایح لازم در این زمینه را پذیرفتند.

وی به دشواری برآورد حساب هایی که اقدام به انتشار افکار ملحدانه و اعتقادات باطل و شیطانی می کنند، اعتراف کرد و خاطرنشان کرد: با توجه به کثرت چنین حساب هایی و تنوع روش های مورد استفاده در انتشار مطالب، شمارش آنها امکان پذیر نیست.

سخنگوی امر به معروف عربستان با اشاره به اینکه واحد مبارزه با جرایم انفورماتیک نقش به سزایی در پیگیری چنین حساب هایی ایفا می کنند، تاکید کرد: فعالیت های این واحد به دو بخش تقسیم می شود بخش اول ابلاغیه ها و شکایت های شهروندان را دریافت، و اقدام به تصحیح آنها می کند و بخش دوم، کنترل و رصد مطالب منتشر شده در سایت های اینترنتی و برنامه ه را برعهده دارد.

از طرف دیگر عوض العساف وکیل متخصص در بخش ارتباطات و تکنولوژِی اطلاعات در این باره گفت: براساس قانون مبارزه با جرایم انفورماتیک، مجازات مجرمان در این زمینه، حبس تا پنج سال و پرداخت جریمه سه میلیونی و یا یکی از این دو است.

العساف خاطرنشان کرد: مجازات شامل افرادی می شود که از طریق اینترنت به سیستم عمومی، ارزش های دینی، عرف و حریم خصوصی افراد اهانت کنند و همچنین شامل افرادی می شود که با ایجاد حساب کاربری نسبت به تفرقه و افکار ملحدانه دعوت می کنند و یا افرادی که دارای اعتقادات غلط و خلاف شرع هستند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)