19 آذر 1393

فعالیت خبرگزاری ها در ایران آسیب شناسی می شود

19 آذر 1393

میزگرد علمی «آسیب‌شناسی فعالیت حرفه‌ای خبرگزاری‌ها در ایران» با حضور جمعی از اساتید، پژوهشگران، اندیشمندان، دانشجویان، سیاستگذاران و مدیران خبرگزاری‌ها برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، همزمان با هفته پژوهش این میزگرد علمی به همت معاونت پژوهشی دانشکده علوم اجتماعی و ارتباطات با همکاری گروه علمی ارتباطات و انجمن‌های علمی روابط عمومی و روزنامه نگاری دانشگاه علامه طباطبایی برگزار می‌شود.

در این میزگرد که یکشنبه ۲۳ آذرماه ۹۳ ساعت ۱۴ برگزار می‌شود؛ محمد حدادی مدیر عامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، علی اکبر قاضی‌زاده استاد علوم ارتباطات و روزنامه نگاری، حسن هانی‌زاده روزنامه نگار و مدیرکل اخبار بین الملل خبرگزاری مهر و علیرضا عبداللهی عضو هیات علمی گروه ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی در محل دانشکده علوم اجتماعی و ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی حضور دارند.

بررسی ابعاد مختلف چالش انگیز در فعالیت حرفه‌ای خبرگزاری‌ها از جمله؛ شیوه مالکیت و نحوه اداره و مدیریت، سازگاری با فناوری‌های جدید و تولید محتواهای چند رسانه‌ای، بازارهای عرضه تولیدات خبرگزاری‌ها و مشتریان و مشترکان، رقابت مطلوب با رسانه‌های رقیب در سطوح ملی، منطقه‌ای و جهانی از جمله محورهایی است که در این میزگرد بحث و تبادل نظر خواهد شد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)