18 آذر 1393

نسخه بعدی مترجم گوگل ترجمه همزمان می‌کند

18 آذر 1393

گوگل قصد دارد در نسخه بعدی مترجم خود قابلیت‌های جدید و ویژه‌ای همچون ترجمه همزمان را بگنجاند.

به گزارش ایسنا به نقل از اندروید پلیس، سرویس مترجم گوگل یک قابلیت کارآمد در گوشی‌های موبایل است. این نرم افزار به کاربر این امکان را می‌دهد که زبانهای خارجی مختلف را به زبان مادری یا برعکس ترجمه کند. این سرویس به ویژه هنگامیکه کاربر در کشور دیگری باشد بسیار کارآمد و مفید است.

ظاهرا شرکت گوگل قصد دارد در نسخه بعدی این نرم افزار را مفید تر و توانمند تر از قبل کند.

نرم افزار وورلد لنز در سالهای ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲ به ترتیب برای سیستم‌های عامل‌ iOS و اندروید و سپس در سال ۲۰۱۳ برای عینک گوگل عرضه شد. به نظر می‌رسد که گوگل قصد دارد از این نرم‌افزار در مترجم خود استفاده کند بطوریکه کاربر می‌تواند با گرفتن فیلم یا عکس از یک متن آن را به زبانی که متوجه می‌شود ترجمه کند.

این نرم افزار جدید همچنین دارای قابلیت ترجمه همزمان مکالمه بین کاربر و دیگران است. این نرم افزار مکالمه بین کاربر و دیگران را ضبط می‌کند. کاربر می‌تواند زبان خود و طرف مقابل را انتخاب کند. برای مثال اگر کاربر در کشور چین باشد می‌تواند دو زبان انگلیسی و چینی را انتخاب کند. وقتی کاربر صحبت می‌کند حرف‌های وی به چینی ترجمه شده و وقتی طرف مقابل صحبت می کند به انگلیسی ترجمه می‌شود.

مشخص نیست که نسخه جدید مترجم گوگل چه زمان عرضه خواهد شد اما براساس اعلام سایت اندروید پلیس این آپدیت ظاهرا تکمیل یا در شرف تکمیل شدن است و در آینده نزدیک عرضه خواهد شد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)