16 آذر 1393

وزیر ارشاد اعلام کرد: راه‌اندازی گوگل فرهنگی به زبان فارسی

16 آذر 1393

علی جنتی در حاشیه افتتاح نمایشگاه الکامپ بیستم در جمع خبرنگاران از راه‌اندازی گوگل فرهنگی به زبان فارسی خبر داد و گفت: این پروژه می‌تواند باعث اشاعه محتوای فارسی در فضای مجازی شود.

به گزارش فارس وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد:‌با توجه به نیاز کشور به محتوای فارسی در حوزه دیجیتال پیش‌بینی می‌کنیم ظرف چند سال آینده گوگل فرهنگی به زبان فارسی راه‌اندازی شود و کاربران امکان دسترسی به تمام محتواهای مورد درخواست را داشته باشند.

وی همچنین درباره پیشنهاد ادغام نمایشگاه‌ رسانه‌های دیجیتال و نمایشگاه الکامپ، گفت: نمایشگاه دیجیتال توسط وزارت ارشاد برگزار می‌شود و مشکلی برای ادغام نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال و الکامپ نمی‌بینیم.

جنتی ادامه داد: بهتر است که نمایشگاه الکامپ و رسانه‌های دیجیتال یک بار در سال برگزار شود و در این باره باید تشکل‌های مربوطه با هم به توافق برسند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین درباره برخورداری وزارت فرهنگ از دولت الکترونیک گفت: از نظر فناوری و پیوستن به دولت الکترونیک نیز وزارت ارشاد نسبت به سایر وزارتخانه‌ها عقب‌تر است، اما در حوزه رسانه‌های دیجیتال قدم‌های خوبی برداشته شده از جمله اینکه در حوزه محتوای پیامک‌های انبوه مرکز ملی فضای مجازی کار را به وزارت ارشاد واگذار کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از آنلاین شدن ثبت مؤسسات فرهنگی و مجوزدهی در حوزه کتاب در آینده‌‌ای نزدیک خبر داد.

جنتی با اشاره به برنامه‌های وزارت ارشاد در حوزه محتوای دیجیتال گفت:‌در این بخش دو سال است که کار را به بخش خصوصی واگذار کرده‌ایم و معتقدیم که بخش خصوصی موفق‌تر از وزارت ارشاد بوده است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)