16 آذر 1393

علم الهدی: شبکه های اجتماعی مانند آب ویروس دارند

16 آذر 1393

امام جمعه مشهد با بیان اینکه شبکه های اجتماعی مانند آب ویروس دارد، گفت: شبکه های اجتماعی باید برای حذف محتوای فسق و فجور، فیلتر شوند.

به گزارش ایرنا، آیت الله «سیداحمد علم الهدی» به مناسبت روز دانشجو و در دیدار با دانشجویان دانشگاه های مشهد افزود: این حرف من درباره شبکه های اجتماعی است، این حرف را می زنم و با هر کارشناس ارتباطات هم که لازم باشد سر هر میزی صحبت خواهم کرد.

امام جمعه مشهد گفت: شبکه های اجتماعی مانند آب، ویروس دارد که برای استفاده باید تطهیر شوند لذا جز فیلتر راه دیگری برای تطهیر نداریم.

آیت الله علم الهدی افزود: کسی نمی گوید شبکه های اجتماعی را از کار بیندازیم، شبکه های داخلی ما باید به وسیله خود ما تامین شود نه به دست دشمنان ما، متاسفانه حرف های ما در باره فیلتر کردن شبکه های اجتماعی درست منتقل نمی شود.

وی بیان کرد: شبکه اجتماعی نیاز اصلی و محوری کشور در فضای مجازی است لذا درست نیست که یک دستگاه مدیریت اجرایی کشور همچنان نسبت به این مساله بی تفاوت باشد.

امام جمعه مشهد تاکید کرد: شبکه های اجتماعی نیاز حیاتی ما در زندگی ارتباطی است و رهبری نیز بر بوجود آوردن این شبکه ها تاکید داشتند اما نباید برای ایجاد این شبکه ها از ابزار ساخته دست دشمن بهره گیریم.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: دولت باید تمام توان خود را بر ایجاد شبکه های اجتماعی بگذارد اما در این زمینه بسیار کند عمل می شود.

وی افزود: شبکه های اجتماعی باید از محتوای فاسد خالی باشد لذا تا روزی که نمی توانیم این شبکه ها را تصفیه کنیم، با همه نیازی که به شبکه های اجتماعی وجود دارد نباید اجازه دهیم این «آب ویروس دار» در اختیار مردم قرار گیرد.

وی اظهار کرد: باید شبکه اجتماعی خودی بوجود آید و هر چقدر هم دولت در این قسمت کوتاهی کند، در نخستین اصل مدیریتی خود کوتاهی کرده است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)