16 آذر 1393

اپل آیفون‌ها را از شکستن نجات می‌دهد

16 آذر 1393

شکستن شیشه آیفون تجربه‌ای است مشابه که بسیاری از استفاده‌کنندگان با آن روبرو شدیم. وقتی گوشی همراه از دستمان می‌افتد و منتظریم که آسیب ببیند یا شیشه آن کاملا خورد شده باشد. اما به نظر می‌رسد این نگرانی در حال پایان یافتن است چرا که اپل اختراعی را به ثبت رسانده است که مشکل را برطرف می‌سازد. سیستم جدید افتادن گوشی را تشخیص داده و در وسط هوا واکنش نشان می‌دهد. همچنین زاویه افتادن را تغییر می‌دهد و آن را در حالتی می‌گذارد که کمترین صدمه را ببیند.

اختراع جدید از تکنیک‌های موجود در گوشی‌های فعلی مثل قابلیت ویبره برای کنترل زاویه افتادن گوشی استفاده می‌کند. اما تکنیک‌های پیشرفته‌ای هم دارد که آیفون‌های قدیمی و فعلی دارا نیستند. از خبرها برمی‌آید که قابلیت جدید در گوشی‌های آتی قرار خواهد گرفت اما تلفن‌های قدیمی آیفون قبل از آیفون۶ و ۶پلاس تا حدودی از قابلیت ویبره آن بهره‌مند هستند و فقط نیاز به ارتقا در این بخش دارند.

ويژگی‌های مختلف گوشی‌های فعلی چون جی‌پی‌اس، شتاب‌سنج و گردش‌نما در این قابلیت جدید به کار گرفته می‌شوند تا چرخش و زاویه سقوط آیفون را تشخیص دهند. داده‌های دریافتی به واحد بررسی اطلاعات در گوشی ارسال شده و موقعیت را تشخیص می‌دهند. گوشی‌ها حتی بررسی آماری کرده و اطلاعات جدید را با تجربه‌های پیشین سقوط مقایسه می‌کنند. سیستمی که کاملا هوشمند عمل خواهد کرد.

نحوه جاسازی این دستگاه محافظتی مشخص نیست. مثلا امکان دارد که در این سیستم یک بخش نگهدارنده در کابل برق یا هدفون تعبیه شود. این هدفون‌ها به گوشی اتصال دارند و وقتی که تلفن می‌افتد کابل هدفون کشیده می‌شود و از افتادن گوشی جلوگیری می‌کند.

منبع: memeburn

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)