14 آذر 1393

سایت شهر به «خبرگزاری شهر» تبدیل می‌شود

14 آذر 1393

رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران با اشاره برنامه های شهرداری تهران برای اطلاع رسانی و مشارکت شهروندان در امور شهر گفت: شهرداری تهران در سال‌های اخیر کمپین های آسمان آبی و زمین پاک و به تازگی کمپین کلی "خط سفید" را برای ۱۰ سال آینده تهران تدوین کرده است که برنامه های تبلیغاتی گسترده این کمپین ها پس از شهادت امام رضا در رسانه آغاز می شود.

ایسنا نوشت: شهرام گیل آبادی در بیست و یکمین نشست کمیته ارتباطات و بین الملل شهرداری کلانشهرهای کشور تصریح کرد: واقعیت این است که موضوع آلودگی هوا و تفکیک زباله تنها مشکل تهران نیست. چنان چه که به شهادت آمار تهران نسبت به فضای جمعیت شناسی از نظر تولید زباله در کشور در رده هفتم قرار دارد و در این مورد شهرهایی مانند رشت شرایط دشوارتری دارند. از این رو، ضروری است تا شکل گیری شبکه دانشی، دانش و تجربیاتمان را با یکدیگر به اشتراک بگذاریم.

او در پایان از تبدیل سایت شهر به خبرگزاری شهر خبر داد و گفت: مجوزهای لازم در این زمینه اخذ شده است و به زودی سایت شهر به خبرگزاری شهر تغییر می کند. ضمن اینکه، طی رایزنی های صورت گرفته قرار است تا کمیته ارتباطات و دیپلماسی شهری با محوریت ایران در متروپلیس پایه گذاری شود.

رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری گفت: راهبردها و اولویت های شبکه های ارتباطی در کشور نیاز به بازبینی جدی دارد. امروزه در تمامی کشورهای دنیا شبکه های انسانی و ارتباطی به بازیابی قدرت خود پرداختند. ما هم می توانیم به این موضوع یا به دیده تهدید بنگریم و از آن اجتناب کنیم یا به عنوان یک فرصت از آن استقبال کنیم.

او عنوان کرد: زمانی که برخی از آیات روشن را در مورد پروردگار باری تعالی مشاهده می کنیم، درمی یابیم که ما انسان خدا هستیم و خداوند متعال انسان را برای خود آفریده است. با این وجود، گاهی پروژه و طرح های ما ارجح بر یک انسان قرار می گیرد. غافل از اینکه تمامی موضوعات شهر به عنوان کالبد باید در اختیار انسان قرار بگیرد.

او در ادامه با اشاره به روند و فراگرد ارتباط انسان با سایر پدیده ها بیان کرد: ارتباط اساسی انسان تنها با خداوند متعال است. اگرچه مرور مختصری بر رسانه ها نشان می دهد که ما در برخی از موارد از قدرت ارتباطی که خداوند متعال به ما داده است عبور کرده ایم و به اساس آن توجه نداریم.

دبیر کمیته ارتباطات و بین الملل شهرداری کلانشهرهای کشور افزود: متاسفانه، دستگاه های ارتباطی دولتی دچار سندروم جدی شخصیت پروری و شخصیت محوری هستند و راهبردهای اساسی در حوزه ارتباطی دچار مشکلات جدی است. رسانه ها با بزرگ نمایی های کاذب از فضای شکل گیری واقعیت فاصله گرفتند و این روند برای مخاطب نیز جذاب است.

گیل آبادی در ادامه با اشاره به استراتژی های ارتباطات گفت: رصد شرایطی که در آن قرار داریم، اطلاع رسانی درست، آگاهی بخشی پایبندی به نقد و تحلیل به معنای درست کلمه و آینده نگاری از مهم ترین استراتژی هایی هستند که باید سرلوحه حوزه ارتباطات قرار بگیرند.

او تصریح کرد: به عنوان یک شبکه ارتباطی باید سیستمی را تعریف کنیم که تمامی نشانه های آن برای رسیدن به یک هدف در کنار هم قرار بگیرند. در حال حاضر، یکی از موضوعات جدی در دنیا شبکه های ارتباط انسانی است. در تمامی کشور ها شبکه های ارتباطی و انسانی به بازیابی قدرت خودشان پرداختند. در کشور ما نیز موضوع راهبردها و اولویت های شبکه های ارتباطی و انسانی نیاز به بازبینی جدی دارد. ما می توانیم به این موضوع یا به دیده چالش بنگریم و اجتناب کنیم یا به عنوان فرصت از آن استقبال کنیم.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)