12 آذر 1393

"تبعیض‌ها رقم ۱۸۰۰ نشریه محلی را به ۵۰۰ تقلیل داده است"

12 آذر 1393

مدیرعامل اتحادیه مطبوعات محلی، با اشاره به اینکه آمار نشریات محلی مجوز گرفته ۱۸۰۰ نشریه است، گفت: به دلیل فقرمالی، حمایت نشدن جدی و تبعیض در ارائه آگهی به مطبوعات محلی، نشریات محلی به رقم ۵۰۰ تقلیل یافته است.

به گزارش ایرنا، «حسین حیدری» روز چهارشنبه در نشست تخصصی چالش‌های رسانه‌های محلی در برابر رسانه‌های سراسری افزود: هم اکنون برخی از روزنامه‌های سراسری، آگهی‌های میلیونی را به خود اختصاص می‌دهند و چیزی برای نشریات شهرستان‌ها و استان‌ها نمی‌ماند.

مدیرعامل اتحادیه مطبوعات محلی با بیان اینکه چرا باید ویژه نامه‌های مطبوعات سراسری در شهرستان‌ها توزیع شود، گفت: این‌ها تهران را قبضه کرده‌اند، و با انتشار و توزیع ویژه نامه‌های خود در شهرستان‌ها، آگهی‌های استان‌ها را نیز به خود اختصاص می‌دهند و این یک تبعیض جدی میان نشریات محلی و سراسری محسوب می‌شود.

وی همچنین با انتقاد از تعداد اندک کارکنان نشریات در استان‌ها و شهرستان‌ها اظهار کرد: چرا باید در تهران نشریه‌ای با ۱۰۰ کارمند فعالیت داشته باشد و در شهرستان‌های کشور فقط دو نفر یک نشریه را بگردانند؟

حیدری، با بیان اینکه نشریات شهرستان‌ها به خوبی می‌توانند کیفیت امور را ارتقاء دهند، گفت: اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی، شهرداری‌ها و استانداری‌ها بدون ضابطه روزنامه تهیه می‌کنند و آگهی‌ها را به خود اختصاص می‌دهند نیز جای تأمل دارد؛ چرا که حوزه فعالیت آن‌ها همین شهرستان‌ها است، اما انتشار ویژه نامه روزنامه‌های سراسری در شهرستان‌ها و چاپ آگهی‌ها در آن‌ها چیزی جز تبعیض نیست.

وی در ادامه از عدم وجود کیوسک‌های مطبوعاتی در استان‌ها و شهرستان‌های مختلف به ویژه نقاط محروم نیز انتقاد کرد و این را نیز از حمایت نشدن برای ایجاد کیوسک، نبود امکانات و بی‌توجهی به مطبوعات محلی برشمرد.

مدیرعامل اتحادیه مطبوعات محلی تاکید کرد: حرف دل ما این است که از مطبوعات محلی حمایت شود؛ همانگونه که از نشریان سراسری حمایت می‌شود؛ اگر به ما همه امکانات داده شود؛ نشریات با کیفیت و پر زرق و برق راه اندازی کرده و آنگاه حاضر به رقابت با سایر نشریات سراسری خواهیم بود.

نشست تخصصی بررسی چالش‌های مطبوعات محلی در برابر نشریات سراسری روز چهارشنبه در مرکز رسانه وزارت ارشاد با حضور حسین انتظامی معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد و جمعی از اساتید علوم ارتباطات و مسئولان مطبوعات محلی برگزار شد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)