9 آذر 1393

افزایش قیمت کاغذ روزنامه وارداتی

9 آذر 1393

قیمت هر کیلو کاغذ روزنامه وارداتی به صورت رول یا ورق در هفت ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۴۰۰ تومان افزایش یافته است.

به گزارش ایسنا، در هفت ماهه سال جاری ۳۵.۲ هزار تن به ارزش ۲۷.۹ میلیون دلار به کشور وارد شده است، حدود ۰.۱ درصد از کل واردات کشور در این مدت را شامل می‌شود.

بر اساس گزارش گمرک، قیمت متوسط هر کیلو کاغذ وارداتی روزنامه به شکل رول یا ورق در این مدت برابر ۰.۸دلار یا به عبارت دیگر حدود ۲۶۰۰ تومان بوده است.

این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته حدود ۸۱.۲ هزارتن کاغذ روزنامه به این شکل به ارزش ۶۰ میلیون دلار به کشور وارد شده بود که به این ترتیب قیمت هر کیلو کاغذ صادراتی روزنامه در هفت ماهه سال گذشته ۰. ۷ دلار یا ۲۲۰۰ تومان بوده است که بر همین اساس قیمت هر کیلو کاغذ روزنامه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود ۴۰۰ تومان افزایش داشته است.

از سوی دیگر مقایسه آمارهای واردات این کالا در سال گذشته و جاری حاکی از کاهش حدود ۵۷ درصدی از لحاظ وزنی و ۵۴ درصدی از لحاظ ارزش است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)