6 آذر 1393

شمس الواعظین به خاطر نوشته‌های فیس بوکی محاکمه می‌شود

6 آذر 1393

ماشالله شمس الواعظین روزنامه نگار ایرانی به خاطر نوشته‌های فیس بوکی، ۹ آذر ماه در دادگاه حاضر می‌شود.

به گزارش خبرنگاران ایران، وی در صفحه فیس بوک خود بعد از مدت‌ها با اعلام این خبر نوشت: «به اطلاع همه دوستان و همکاران می‌رسانم که بنده به اتهام انتشار مطالب مربوط به مراسم دریافت جایزه قهرمان آزادی مطبوعات برای سال ۲۰۱۴ در کیپ تاون و نیز به دلیل نوشته‌های فیسبوکم به دادگاه احضار شدم.»

این روزنامه نگار اصلاح طلب اضافه کرد: «برای ۹ آذرماه در دادگاه انقلاب به اتهام تبلیغ علیه نظام تعیین وقت شده است.»

او به ممنوع الخروجی خود نیز اشاره کرد و نوشت: «دوباره ممنوع الخروج از کشور شدم وتکلیف انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. من همچنان صبوری می‌کنم ودیگران را نیز به شکیبایی دعوت می‌کنم.»

شمس الواعظین همچنین تاکید دارد که «از این رو و اگر دوستان می‌بینند که بعد از مقالات مربوط به داعش تا حدود زیادی صفحه فیسبوکم تنبل شده موضوع به همین محدودیت‌ها باز می‌گردد تا آفایان گمان نکنند ما در این رسانه ماموریت ویژه داریم. خیر! ما خیر وصلاح کشورمان را می‌خواهیم و اگر به هر دلیلی گمان می‌کنند که سکوت و صبوری در این بلبشوی خاورمیانه مفید است ما کار مفید خواهیم کرد وهیچ کار مفیدی بهتر از کار کشاورزی وجود ندارد.»

او اضافه کرد: «چون ما یا باید ذهن‌های مردم را شخم بزنیم یا زمین مردم را وهردو محصول می‌دهد ما فعلا مشغول شخم زمین مردم هستیم که امیدوارم حاصلخیز باشد!»

ماشاءالله شمس‌الواعظین که بعد از حوادث سال ۸۸ ممنوع‌الخروج و بازداشت شده بود اما ۲۵ آذرماه سال گذشته در گفت‌وگویی با ایسنا اعلام کرد که از وزارت اطلاعات با او تماس گرفته و لغو شدن ممنوعیتش برای انجام سفرهای خارجی به او اعلام شده اما بار دیگر ممنوع الخروجی برای وی تکرار شده است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)