4 آذر 1393

احتمال لغو برگزاری جشنواره مطبوعات

4 آذر 1393

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها شاید به دلایل مالی برگزار نشود ولی تلاش‌مان این است در اولین فرصت آن را برگزار کنیم.

به گزارش مهر، علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه ملاقات رئیس شورای پاپی گفتگوی ادیان واتیکان و هیات همراه با وی که پیش از ظهر سه‌شنبه در دفتر وزیر برگزار شد، در پاسخ به سوالی درباره برگزاری جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها گفت: سال گذشته جشنواره مطبوعات را برگزار کردند، ولی نمایشگاه مطبوعات برگزار نشد. امسال نمایشگاه برپا شد ولی گویا قصد دارند که جشنواره را برگزار نکنند.

وزیر ارشاد ادامه داد: به هر حال نمایشگاه مطبوعات تنها به عرضه آثار و نشریات محدود نشد بلکه همایش‌ها و بخش‌های جنبی آن به ایجاد فضای بحث و گفت‌وگو در مطبوعات کمک کرد.

وی گفت: ممکن است دلایل مالی یا موارد دیگر باعث شود که جشنواره مطبوعات امسال برگزار نشود، ولی در اولین فرصت آن را برگزار خواهند کرد.

جنتی همچنین در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره تشکیل شورای عالی سینما، گفت: تشکیل این شورا در دستور کار است، اما با توجه به اینکه رئیس‌جمهور مشغله‌‌های متفاوتی در شوراهای مختلف دارند، برگزاری جلسه مربوط به آن، مقداری طول کشیده، امیدواریم در اولین فرصت جلسه نخست آن تشکیل شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره صندوق بیمه هنرمندان و شرایطی که این صندوق برای آنها در نظر گرفته و مشکلاتی که هنرمندان با آن پیدا کرده‌اند هم گفت: حق بیمه کسانی که تاکنون عضو صندوق بوده‌اند، پرداخت شده و برای برخی دیگر نیز در حال انجام است. شاید منظور شما، عضو شدن افراد جدید در این صندوق است، ولی باید بدانید با توجه به بدهی‌های کلانی که صندوق به خصوص به تامین اجتماعی دارد، تلاش شده تا این بدهی‌ها افزایش نیابد. بنابراین عضو جدیدی را تا اطلاع ثانوی نمی‌پذیرند.

وی افزود: تلاش بر این است که این صندوق یک صندوق اقتصادی و سودده باشد و به اعتبارات دولتی تکیه نکند. همچنین بتواند به همه هنرمندان سرویس دهد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)