3 آذر 1393

حسین انتظامی از اتفاقی جدید برای مجوزها خبر داد

3 آذر 1393

معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد در صفحه شخصی خود در توئیتر از اتفاق جدیدی برای درخواست‌های صدور مجوز در هیأت نظارت بر مطبوعات خبر داد.

به گزارش بخش رسانه ایسنا، حسین انتظامی نوشت: «به منظور شفافیت، جلوگیری از تبعیض و اطلاع متقاضیان از تقاضاهای در نوبت، به زودی فهرست متقاضیان انتشار رسانه، روی سایت معاونت مطبوعاتی قرار می‌گیرد.»

الکترونیکی شدن فرایند صدور مجوز، از جمله اقدامات معاونت مطبوعاتی دولت یازدهم جهت ساماندهی درخواست مجوز در هیأت نظارت بر مطبوعات است؛ بدین ترتیب که پس از ثبت الکترونیکی در سایت e-rasaneh.ir متقاضیان با کد رهگیری و مراجعه به سایت، از روند پرونده خود مطلع می شوند.

ضمن اینکه با انتشار لیست جدیدی که انتظامی در توئیتر خود خبر داده، علاوه بر تسریع در ارائه درخواست و شفافیت در ملاحظه روند پرونده، متقاضیان از دیگر درخواست ها و اطلاعات آن نیز مطلع می شوند.

معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد با همکاری هیأت نظارت بر مطبوعات، درخواست‌های صدور نشریه، خبرگزاری و پایگاه‌های اطلاع رسانی را تا تابستان امسال بررسی و تعیین تکلیف کرده و هم اکنون درخواست ها به‌روز بررسی می شود.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)