3 آذر 1393

جشنواره نشریات و رسانه های دانشجویی برگزار می شود

3 آذر 1393

نخستین جشنواره نشریات و رسانه های دانشجویی با همت تشکل های دانشجویی در دهه اول اردیبهشت ۹۴ برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، کوروش کمره ای دبیرستاد برگزاری این جشنواره نشریات و رسانه های دانشجویی روز دوشنبه در نشست خبری افزود: با وجود تلاش دانشجویان نشریات دانشجویی تاکنون آن طوری که باید جدی گرفته نشده است.

وی اظهار داشت: جشنواره های دانشجویان به لحاظ ماهیت دولتی برگزار شدن آن امکان استفاده از تمامی ظرفیت های دانشجویان را نداده و مانع شکوفایی استعدادهای این قشر از جامعه شده است.

وی خاطر نشان کرد: به همین دلیل تشکل های دانشجویی از قبیل بسیج، انجمن اسلامی مستقل، جنبش عدالت خواه، جامعه اسلامی و دفتر تحکیم وحدت به صورت مستقل جشنواره نشریات را برگزار می کنند.

کمره ای در ادامه سخنان خود هدف از برگزاری این جشنواراه را کشف استعداد ها و پرورش توانمندسازی دانشجویان، تشویق نشریات و رسانه ها و همچنین ایجاد بستر تعامل بین نشریات و رسانه ها عنوان کرد.

عضو کمیته اجرایی ستاد برگزاری این جشنواره نیز گفت: این جشنواره در سه بخش شامل نشریات دانشجویی، رسانه ها و هم چنین نقد دانشجویی برگزار می شود.

رضا مشتاقی در مورد بخش ویژه این جشنواره افزود: نقد دانشجویی با موضوعیت تمام مسائل کشور جزو بخش های این جشنواره است ولی خالق اثر باید در همان زمان دانشجو باشد.

وی افزود: آثار ارسالی باید در حوزه های مقاله، گزارش، مصاحبه، طنز، طرح گرافیکی، متن ادبی و صفحه آرایی باشد.

وی گفت: نشریات می توانند در زمینه های سیاسی، اجتماعی، عقیدتی، مذهبی ،هنری، طنز، علمی ، فرهنگی و پژوهشی در این جشنواره حضور داشته باشند.

عضو تشکل جامعه اسلامی دانشجویان نیز در این نشست در مورد شرایط شرکت نشریات دانشجویی گفت: نشریه باید دارای مجوز فعالیت بوده و تاریخ مجوز آن از مهرماه ۹۱ به ثبت رسیده باشد. صاحب اثر نیز برای شرکت در جشنواره باید زمان دانشجویی در نشریه فعال بوده باشد.

محسن باقری افزود: رسانه ها نیز باید برای حضور دارای مجوز ثبت شده باشند و آثار آنان درباره مسایل دانشگاه باشد.

وی مهلت ارسال آثار را تا ۱۲ بهمن ماه ۹۳ اعلام کرد و گفت: داوطلبان برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت www.nasl4.ir مراجعه کنند.

نماینده اتحادیه دفتر تحکیم وحدت نیز گفت: داوری جشنواره در دو مرحله انجام می شود و در هر زمینه به نفرات اول تا هفتم لوح تقدیر و تندیس جشنواره تعلق می گیرد.

صادق اسحاقی افزود: همچنین به نفر اول تا سوم به ترتیب 10 ، پنج و دو میلیون و 500 هزار ریال وجه نقد اهداء خواهد شد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)