30 آبان 1393

سردار نقدی خبر داد: راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات مستقل از اینترنت برای بسیجیان

30 آبان 1393

تک نویس-امیر پارسی نژاد

رئیس سازمان بسیج مستضعفین از راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات مستقل از اینترنت برای بسیجان خبر داد و گفت باید بدانیم که اگر شعار دادیم انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست، امروز با صلابت بیشتر این مطالبه را مطرح کنیم که داشتن یک شبکه اطلاع‌رسانی ملی مربوط به خودمان با مدیریت خودمان، حق مسلم‌تر ماست.

سردار محمدرضا نقدی در سخنان پیش از خطبه‌های نمازجمعه امروز تهران با اشاره به ضرورت اینترنت ملی در کشور اظهار داشت: « دشمن در فضای مجازی توطئه بزرگی تدارک دیده و تصمیم دارد با استهاله فکری و فرهنگی و دروغ‌پراکنی در عرصه سیاسی به اهداف خود دست یابد که بسیجیان عزیز جبهه بزرگ بسیجی را در فضای مجازی شکل داده‌اند.»

وی در همین رابطه با اعلام افتتاح اولین شبکه ملی اطلاع‌رسانی با ویژگی برخورداری از اینترنت، اما مستقل از آن برای بسیجیان، گفت: «این دستاورد مطالبه‌ای بود که سال‌ها رهبر بزرگوار از مسئولان کشور داشتند و بسیج در این زمینه خط‌شکن شده و در مقابل کسانی که دم از ناتوانی می‌زنند و در مقابل کسانی که دائما این تصور را در مردم ایجاد می‌کنند که این کارها نشدنی است و آیه یأس می‌خوانند بسیجیان خط را شکستند و با این حرکت بزرگ ثابت کردند که این کار شدنی است و اگر با امکانات بسیار بسیار اندک و محدودی که بسیجیان در اختیار دارند این کار محقق شده با امکانات گسترده‌ای که دستگاه‌های مربوطه در اختیار دارند خیلی راحت‌تر و روان‌تر می‌توانند مردم ما را از شبکه‌ اطلاع‌رسانی بومی و مستقل از اینترنت برخوردار کنند.

سردار نقدی بدون اشاره به جزئیات و ویژگی‌های شبکه ملی اطلاعات مخصوص بسیجیان بیان داشت: «ما مرد جنگیم، چه جنگ سخت باشد و چه جنگ نرم. بسیجیان جنگ نرم را تمرین و مشق کرده‌اند و انشاءالله به زودی حماسه‌هایی به عظمت پیروزی‌های دفاع مقدس در جبهه‌های جنگ نرم خلق خواهند کرد.»

رئیس سازمان بسیج مستضعفین وجود بسیج در کشور را پربرکت خواند و گفت: «یکی از برکات بسیج همین نعمت امنیتی است که امروز شاهد آن هستیم.»

اوایل ماه جاری، نصرالله جهانگرد معاون وزیر ارتباطات از اتمام طراحی شبکه ملی اطلاعات مطابق اصول فنی و سیاست‌های کلان خبر داده بود.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)