28 آبان 1393

احتمال انتشار مجدد روزنامه آسمان تا یک ماه آینده

28 آبان 1393

مدیر مسئول روزنامه آسمان از دریافت نامه رفع توقیف این نشریه خبر داد و گفت : مصمم به انتشار مجدد روزنامه هستیم و امیدواریم تا یک ماه آینده منتشر شده و در اختیار مخاطبان قرار گیرد.

عباس بزرگمهر روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: برای رفع توقیف به طور معمول باید یک سری اقدامات اداری را انجام داد که امیدواریم در مدت کمتر از یک ماه صورت پذیرد.

وکیل روزنامه آسمان در روزهای گذشته به برخی رسانه ها گفته بود: هرچند عباس بزرگمهر مدیر مسئول روزنامه آسمان در انتشار گزارش مورد شکایت مدعی العموم در این پرونده هیچ نقشی نداشته و بخش فنی روزنامه بدون توجه به نظریه وی و سهواً نسخه اصلاح نشده گزارش مورد نظر را برای انتشار به چاپخانه ارسال کرده بود اما به هر تقدیر، هیات منصفه مطبوعاتی وی را مجرم تشخیص داد و مستحق تخفیف در مجازات هم ندانست.

جمال خندان کوچکی افزوده است: دادگاه مطبوعات مدیر مسئول روزنامه را به پرداخت مبلغ بیست میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم کرد البته این حکم قطعی نبوده و قابل اعتراض در دیوانعالی کشور است.

وکیل پرونده روزنامه آسمان در پاسخ به این سوال که با توجه به عدم قطعیت حکم صادره، چگونه دادگاه دستور رفع توقیف این نشریه را داده است، گفت: حکم صادره از سوی دادگاه مطبوعات مبتنی بر مجازات سلب حقوق اجتماعی برای شخصیت حقوقی روزنامه و یا مدیرمسوول آن نیست، بنابراین از نظر دادگاه موجبی برای توقیف روزنامه وجود نداشت و بادرخواست ما برای رفع توقیف از روزنامه موافقت شد.

هفته نامه تحلیلی-خبری آسمان درخواست خود را برای تغییر وضعیت از هفته نامه به روزنامه به هیأت نظارت بر مطبوعات تسلیم کرده بود که در 14 بهمن ماه 92 با این درخواست تغییر وضعیت موافقت شد که به دنبال آن روزنامه آسمان انتشار خود را از 26 بهمن ماه 92 آغاز کرد اما هفت روز پس از انتشار، این روزنامه به علت انتشار مطلبی درباره قصاص در شماره چهارم خود توقیف شد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)