27 آبان 1393

دوره‌های خبرنویسی بحران برگزار می‌شود

27 آبان 1393

رییس سازمان مدیریت بحران کشور از آمادگی سازمان متبوع خود برای برگزاری دوره‌های خبرنویسی بحران برای خبرنگاران و روزنامه نگاران خبر داد.

ایسنا نوشت: اسماعیل نجار در این‌باره گفت: با توجه به حساسیت‌های موجود در اطلاع‌رسانی بحران ها و حوادث طبیعی به نظر می‌رسد برگزاری دوره ‌های آموزش اطلاع‌رسانی بحران و خبررسانی در این حوزه موثر واقع شود.

وی با بیان اینکه سازمان مدیریت بحران آمادگی برگزاری چنین دوره‌هایی را برای خبرنگاران و روزنامه نگاران دارد اظهار کرد: در این خصوص باید بررسی‌های اولیه انجام شود و پس از آن درخصوص نحوه برگزاری این دوره‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور اطلاع رسانی صحیح و درست در حوزه بحران را یک ضرورت برشمرد و گفت: گاه در هنگام حوادث طبیعی منابع غیرموثق و غیرمطلع اطلاعات و آماری را منتشر می کنند که نه تنها تطابقی با واقعیت ندارد بلکه موجب بروز شایعه در سطح کشور و مناطق ‌آسیب دیده می شود از این رو لازم است خبرنگاران حوزه حوادث با دقت به اطلاع رسانی رویدادهای پس از حوادث بپردازند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)