25 آبان 1393

«رجا نیوز» و «بانی فیلم» تبرئه شدند

25 آبان 1393

دادگاه رسیدگی به پرونده مدیران مسوول سایت های خبری «رجانیوز» و ’انتخاب نیوز’ و همچنین روزنامه «بانی فیلم» امروز یکشنبه برگزار شد و هیات منصفه مطبوعات، رجانیوز و بانی فیلم را مجرم نشناخت.

به گزارش ایرنا، جلسه رسیدگی به پرونده شکایت مهدی هاشمی رفسنجانی از سایت رجانیوز امروز در شعبه 79 دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی محمدرضا محمدی کشکولی و با حضو اعضای هیات منصفه مطبوعات برگزار شد.

رجانیوز در حالی به اتهام نشر اکاذیب به قصد اضرار به غیر و تشویش افکار عمومی محاکمه شد که غیر از مهدی هاشمی، دادستانی تهران نیز علیه این سایت به اتهام نشر اکاذیب اعلام جرم کرده است؛ اما اعضای هیات منصفه مطبوعات این سایت را مجرم نشناخت.

مهدی هاشمی البته درخواست کرد تا محاکمه رجانیوز متوقف شود و از این رو این شکایت مطرح نشد.

همچنین در دادگاه امروز، اعضای هیات منصفه مطبوعات به پرونده روزنامه بانی فیلم با شکایت سعید ابوطالب به اتهام انتشار مطالب خلاف واقع رسیدگی کرده و این روزنامه را مجرم نشناختند.

در این جلسه با درخواست استمهال سایت انتخاب نیوز که با شکایت بانک سپه، به اتهام نشر مطالب خلاف واقع به قصد اضرار به غیر برگزار شده بود، موافقت شد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)