23 آبان 1393

غرفه‌های برتر نمایشگاه مطبوعات معرفی شدند

23 آبان 1393

غرفه‌های برتر بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها معرفی شدند. در آئین اختتامیه این نمایشگاه همچنین لوح تقدیر فرهنگستان زبان و ادب فارسی به سه روزنامه اهداء شد. به گزارش خبرنگار مهر، غرفه های برتر بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در آئین اختتامیه این نمایشگاه معرفی شدند که اسامی آنها به شرح ذیل است:

نشریات فرهنگی- هنری:

خط خطی (شایسته تقدیر) و پیک توانا (برتر)

نشریات عمومی و خانوادگی:

اایران پاک (شایسته تقدیر) و کوک (برتر)

نشریات سیاسی و اقتصادی:

در این بخش هیچ غرفه ای شایسته تقدیر شناخته نشد، اما غرفه نشریات مهرنامه و پنجره با عنوان غرفه های برتر معرفی شدند.

نشریات آموزشی و تخصصی:

طره (شایسته تقدیر) و پژوهش و هنر (غرفه برتر)

دین و اندیشه:

خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا) (شایسته تقدیر) و خبرگزاری رسا (برتر)

رسانه های محلی:

همدان پیام (شایسته تقدیر) و نقد حال (برتر)

موسسات مطبوعاتی:

دنیای تغذیه، خانواده سبز و آرامش برتر (شایستگان تقدیر) و روزنامه خراسان (غرفه برتر)

روزنامه ها:

آسیا (شایسته تقدیر)، گسترش صنعت (غرفه برتر)

خبرگزاری ها:

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (شایسته تقدیر) و خبرگزاری تسنیم (غرفه برتر)

در این مراسم، همچنین لوح تقدیر برای گسترش فرهنگ ایثار و شهادت به نشریه شهدای اسلام و خبرگزاری دفاع مقدس اهداء شد که مدیر نشریه شهدای اسلام لوح تقدیر خود را به خانم میرعلی اکبری مادر سه شهید اهداء کرد.

در مراسم اختتامیه بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها، همچنین لوح تقدیر فرهنگستان زبان و ادب فارسی به جهت درج بیشترین مقالات و گزارش ها با موضوع زبان و ادبیات فارسی به روزنامه اطلاعات اهداء شد.

این فرهنگستان همچنین از روزنامه سراسری شهروند و روزنامه استانی خبر جنوب برای رعایت درست‌نویسی و پاکیزه‌نویسی، با اهدای لوح تقدیر تجلیل به عمل آورد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)