22 آبان 1393

بی پولی، دو روزنامه را تعطیل کرد

22 آبان 1393

براساس برخی شنیده ها مدیرعامل موسسه سخن گستر روزنامه های صبح اقتصاد و ایران نیوز انگلیسی را از امروز تعطیل کرده است.

یکی از خبرنگاران صبح اقتصاد که خواست نامش فاش نشود روز چهارشنبه به ایرنا گفت : صبح اقتصاد و ایران نیوز وابسته به موسسه سخن گستر است و نیروهای این دو روزنامه به دلیل مشکلات مالی تعدیل شده اند.

به گفته وی ، مجید آقازاده مدیرعامل موسسه سخن گستر و مدیرمسوول ایران نیوز و صبح اقتصاد با ارسال نامه ای از کارکنان این دو روزنامه اعم از خبرنگار و کارکنان امور اداری و مالی خواسته است تا تسویه حساب کنند.

وی افزود: حمیدرضا نقاشیان به عنوان رییس هیات مدیره و صاحب امتیاز این دو روزنامه است.

براساس برخی اخبار بسیاری از کارکنان این روزنامه ها در 30 ماه گذشته حقوق نگرفته اند و از هشت ماه پیش تاکنون نیز حق بیمه آنان برای سازمان تامین اجتماعی ارسال نشده است.

وی همچنین گفت: برخی کارکنان این روزنامه ها معتقدند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت کار و امور اجتماعی آنگونه که برای کارفرما اهمیت قائل هستند، به خبرنگاران و سایر شاغلین رسانه ها بهایی نمی دهند.

این مقام آگاه اضافه کرد: طبق اعلام اداره امور مالی یکی از این روزنامه ها حتی کارکنان نمی توانند برای دریافت مطالبات خود، حکم توقیف اموال این روزنامه را بگیرند.

وی در پایان گفت: تاکنون از حدود120 نیروی این موسسه فقط 20 نفر به کار خود ادامه می دادند که به دنبال درخواست تسویه حساب این نیروها نیز از روزنامه منفک شدند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)