20 آبان 1393

اوباما از «اینترنت باز» دفاع کرد

20 آبان 1393

رادیو فردا

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، می‌گوید سرویس‌دهندگان پهندباند اینترنتی نباید مجاز به کاهش همکاری با سرویس‌های اینترنتی آنلاین یا ایجاد محدودیت برای آنها باشند.

وی همچنین خواستار اعمال محدودیت‌های قانونی بیشتری برای جلوگیری از محدود کردن سرعت دسترسی کاربران به محتویات سرویس‌دهنده‌های اینترنتی و تامین آزادی‌های بیشتر شده است.

باراک اوباما دوشنبه ۱۹ آبان ماه خواستار اعمال قوانینی بر شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنت، مانند آنچه که برای شرکت‌های خدمات تلفن وجود دارد، شد.

رئیس‌جمهوری آمریکا در اعلامیه‌ای گفته است «برای تقریبا یک سده، قوانین ما پذیرفته‌اند شرکت‌هایی که شما را به جهان وصل می‌کنند، موظف هستند از انحصاری که برای دسترسی به خانه یا محل کار شما دارند، بهره‌برداری نکنند».

به گفته او به همین دلیلی است که از تلفن یک شرکت می‌توان به تلفنی که از خدمات شرکت دیگری بهره می‌برد، زنگ زد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، کمیسیون ارتباطات فدرال در رابطه با این موضوع که تا چه اندازه از حقوق کاربران اینترنتی در مقابل «زد‌و‌بندهای» شرکت‌های ارائه دهنده سرویس اینترنت پهن‌باند مانند «ای تی اند تی» یا «ورایزن» با شرکت‌های ارائه‌دهنده سرویس محتوایی مانند یوتیوب و نت فیکس دفاع کند، تصمیم می‌گیرد.

این گزارش می گوید که اظهارات اوباما هم فشار سیاسی چشمگیری بر کمیسیون ارتباطات فدرال وارد می‌کند، هم کاخ سفید را با فعالین اینترنتی که درباره موانع ایجاد اینترنت پر سرعت هشدار داده‌اند، در یک جبهه قرار می‌دهد.

موضوع بی طرفی اینترنتی ماه‌هاست که در آمریکا مورد بحث است. گروهی از فعالان اینترنتی می‌گویند که ارائه‌دهندگان سرویس‌های اینترنتی با گرفتن مبالغی کلان از برخی شرکت‌ها، سرعت دسترسی کاربران را به محتویات آنها افزایش می‌دهند و بالعکس سرعت دسترسی برای شرکت‌های دیگر را کاهش می‌دهند.

آسوشیتدپرس می‌نویسد که اظهارات اوباما با واکنش سریع صنایع خدمات اینترنتی مواجه شده است. سازمان تجاری مخابرات آمریکا «سی تی آی اِی» در واکنش گفته است که گفته‌های رئیس‌جمهوری آمریکا «واکنش افراطی» است که چشم بر دیدگاه‌های دیگران بسته است.

آتول بیکر مدیر اجرایی این سازمان می گوید که این سازمان و اعضای آن متعهد به ارائه اینترنت پویای باز هستند، اما اعمال قانون‌های صد سال قبل به سیستم پویا و متحرک پهن‌باندهای اینترنتی آنها را در معرض ریسک سرمایه‌گذاری و نوآوری قرار می‌دهد، صنعتی که با درآمدزایی ۱۹۶ میلیارد دلاری، آمریکا را در میان کشورهای جهان به کشور پیشرو تبدیل کرده است.

ژانویه گذشته یک دادگاه فدرال آمریکا اعلام کرد که کمیسیون ارتباطات فدرال در اعمال قانون و قواعد مورد نیاز برای جلوگیری از محدود کردن یا اعمال تبعیص ارئه‌دهندگان سرویس‌های پهن‌باند در مقابل سایت‌های خدمات محتوی ناموفق بوده است.

آقای اوباما می گوید که موکدا از کمیسیون ارتباطات فدرال می خواهد که قوانین محکمی وضع کند تا بی طرفی اینترنتی حاکم شود. به گفته او، قوانین جدید باید ضامن این باشد که هیچ محتوای قانونی مسدود نشود.

اوباما می‌گوید، هیچ شرکت ارائه محتویات نباید به خاطر اینکه پول بیشتری می‌دهد، با سرعت دسترسی بالا و شرکت‌های دیگر با معضل سرعت پایین مواجه باشند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)