18 آبان 1393

پرونده شکایت خبرنگار ایرانی مختومه شد؛ صدور قرار منع تعقیب برای ضرغامی

18 آبان 1393

خبرگزاری اصولگرای تسنیم نزدیک به سپاه پاسداران در خبری به نقل از وکیل مسیح علی نژاد روزنامه نگار ایرانی ساکن آمریکا نوشت: قرار منع تعقیب رئیس سابق سازمان صداوسیما به دنبال شکایت روزنامه‌نگار خارج‌نشین صادر شد.

گیتی پورفاضل وکیل مدافع مسیح علی‌نژاد در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار داشت: موکل بنده از آقای ضرغامی رئیس سابق سازمان صداوسیما و وحید یامین‌پور یکی از مجریان این سازمان به شعبه اول دادسرای فرهنگ و رسانه به اتهام توهین و افترا شکایت کرده بود.

وی ادامه داد: پس از طرح شکایت این موضوع در دستور بررسی این شعبه قرار گرفت و در نهایت شعبه رسیدگی‌کننده، برای متهمان قرار منع تعقیب صادر کرد.

پورفاضل خاطرنشان کرد: به قرار صادر شده از سوی شعبه بازپرسی اعتراض کردیم که پرونده برای رسیدگی به اعتراض ما به دادگاه ارسال شد.

وکیل مدافع این روزنامه‌نگار خارج‌نشین افزود: پس از آن، دادگاه طی اخطاریه‌ای قرار منع تعقیب صادر شده از سوی شعبه اول بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه را تأیید کرد و پرونده مختومه شد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)