17 آبان 1393

مهرداد بذرپاش: دوران ضرغامی دوران طلایی تلویزیون بود

17 آبان 1393

مهرداد بذرپاش نماینده جبهه پایداری در مجلس و فردی که با فعالیت در بخش مشاوران جوان شهرداری تهران در دوران محمود احمدی نژاد وارد سیاست شد و بعدها به دولت احمدی نژاد رفت، در یادداشتی در روزنامه جام جم نوشت:

گسترش حوزه فناوری دیجیتال درمناطق مختلف جغرافیایی و پوشش فرستنده‌ها در همه نقاط کشور با رشد قابل توجه حوزه فناوری در فضای مجازی مانند ایجاد زیر ساخت‌هایی مثل «آی پی تی وی» از بزرگ‌ترین رویدادهایی بود که در سال‌های اخیر شاهد رشد و بالندگی آن در بخش رسانه ملی بودیم.افزایش حجم تولیدات، در حوزه سیما مانند تولید آثار نمایشی وبرنامه‌های مستمر و گفت‌وگو محور متنوع وتهیه آثار فاخری مانند مختارنامه از اقدامات بزرگی بود که در تاریخ کاری سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی‌ به ثبت رسید.

از آنجا که توسعه، باید در کنار منابع رقم زده شود بتازگی در جلسه کمیسیون برنامه و بودجه که درمحل رسانه ملی برگزار شد، مشخص شد که بودجه سازمان باید دو برابر بودجه فعلی ارتقا یابد و با بودجه فعلی مصوب، که نیمی‌از آن باید از محل درآمدهای ناشی از آگهی محقق شود- رسانه ملی بخوبی توانسته با مدیریت منابع اقدامات فاخر ومحوری صورت دهد.

باید تاکید کرد که صدا و سیمای جمهوری اسلامی‌ ایران در کنار محدودیت‌ها، کمبودمنابع، شرایط رقابتی و هجمه گسترده ده‌ها شبکه ماهواره‌ای فارسی که از طریق عرضه آسان و ارزان خود در فضای رقابتی، شرایط سختی را رقم زده‌اند توانسته از این رقابت پر پیچ و خم با سر بلندی بیرون آید. مدیر رسانه ملی با روحیه، خلق وخوی صمیمانه و خاکی در برخورد با اصحاب هنر طی ده سال گذشته روش و منشی را پایه‌گذاری کرد که با وجود دشواری‌های متعدد توانست رضایت گروه‌های مختلف سیاسی ، هنری و قومیتی را فراهم کند.

از آنجا که مدیریت رسانه ملی به‌واسطه به روز بودن و روی آنتن بودن محتوا، روزانه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد باید تاکید کرد که مهندس ضرغامی‌ با شناخت سلایق و تنوع فرهنگی و حساسیت‌های موجود قومیتی و سیاسی در کشور، بخوبی توانسته توقع مسئولان در بخش‌های مختلف از جمله دولت، مجلس ودستگاه قضایی را بر آورده کند و این انتظار می‌رود که بقیه مجموعه کشور با بهره از این تجربه و شناخت از تنوع سلایق، وارد میدان عمل شوند. در بخش دیگر باید اشاره کرد که به دلیل وابستگی بودجه رسانه ملی به دولت و توقعات خارج از عرف دولت‌ها همواره این رسانه از ناحیه بودجه تحت فشار بوده که خوشبختانه با مدیریت چند وجهی مهندس ضرغامی‌، شاهد موفقیت‌های در خور تقدیر بودیم . البته شاید عده‌ای در بیرون ده‌ها ایراد به مدیریت فعلی سازمان وارد کنند اما از بیرون نگاه کردن کار آسانی است اما اگر ذره‌ای انصاف داشته باشیم متوجه می‌شویم که چنین مدیریت چند وجهی که بتواند خواسته‌های متنوع و متعدد سلایق جامعه را مهیا نماید درهیچ کتابی آموزش داده نشده است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)