11 آبان 1393

فیس‌بوک روزانه ۸۶۴ میلیون کاربر فعال دارد

11 آبان 1393

براساس گزارش تایم، اما جالب‌توجه‌ترین رقمی که در این گزارش توجه را به خود جلب می‌کند، تعداد کاربران فعال روزانه فیس‌بوک است که به گفته فیس‌بوک تعداد آنها ۸۶۴ میلیون کاربر است.

به گزارش همشهری آنلاین، فیس‌بوک در گزارش درآمد سه ماهه سوم سال ۲۰۱۴ خود ارقام و اعداد جالب توجهی را منتشر کرده‌است: ۱.۳۵ میلیارد کاربر فعال ماهانه، ۳.۲ میلیارد دلار درآمد و میلیون دلار سود .

براساس گزارش تایم، اما جالب‌توجه‌ترین رقمی که در این گزارش توجه را به خود جلب می‌کند، تعداد کاربران فعال روزانه فیس‌بوک است که به گفته فیس‌بوک تعداد آنها ۸۶۴ میلیون کاربر است .

این رقم واحدی درست برای توضیح سود روبه رشد این شرکت محسوب می‌شود. فیس بوک برای درآمدزایی باید زمانی که کاربران درحال گشت‌و گذار در شبکه هستند،‌ دریایی از تبلیغات را در برابر چشمان آنها قرار دهد و به نظر می‌رسد کاربران فعال روزانه نسبت به کاربرانی که هر یک ماه یکبار سری به حساب کاربری خود می‌زنند، حجم بیشتری از تبلیغات را به خود جذب می‌کنند .

این رقم همچنین به توانایی فیس‌بوک در حفظ توجه کاربرانش نسبت به شبکه اشاره دارد به شکلی که تعداد کاربران فعال روزانه در این سه ماهه نسبت به سه ماهه پیش چهار درصد افزایش داشته‌است. این ارقام باورنکردنی می‌توانند گفته‌های اخیر فیس‌بوک را مبنی بر هزینه کردن بیشتر برای جذب نیروی بیشتر در آینده‌ای نزدیک را توضیح دهد. این شرکت معتقد است می‌داند کاربرانش چه‌می‌خواهند و برای اثبات حرفش نیز آمار و ارقامی کلان در دست دارد .

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)