10 آبان 1393

عکاس اعتراضات علیه اسیدپاشی در اصفهان آزاد شد

10 آبان 1393

بی بی سی فارسی

آریا جعفری، عکاس خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در اصفهان، پس از نزدیک به یک هفته بازداشت، به قید وثیقه آزاد شده است.

خبر بازداشت آقای جعفری، بدون اعلام اتهام یا محل نگهداری او، روز دوم آبان ماه منتشر شد. او از طرف خبرگزاری دانشجویان ایران، از تجمع اعتراض به اسیدپاشی‌ها در اصفهان عکس گرفته بود.

گفته شد که انتقادهای مقامات رسمی از واکنش رسانه‌ها و شیوه پوشش خبری این حمله‌ها و تجمعات پس از آن، دلیل بازداشت این عکاس خبری بوده است.

با این حال، هنوز منبعی رسمی، اطلاعاتی درباره اتهامات احتمالی او ارائه نکرده است.

نزدیک به چهار روز بعد از بازداشت آقای جعفری، چهار نفر دیگر از کارکنان دفتر ایسنا در اصفهان بازداشت شدند. نیروهای امنیتی دو نفر از آنها را ساعاتی بعد آزاد کردند، ولی زهرا محمدی، سردبیر و صنم فارسی، دبیر اجتماعی دفتر ایسنا در اصفهان برای دو روز در بازداشت ماندند و روز چهارشنبه، هفتم آبان آزاد شدند.

گزارش‌های مربوط به اسیدپاشی به زنان در اصفهان از اواسط مهرماه امسال منتشر شد و در نهایت، مقامات پلیس اصفهان روز ۲۴ مهرماه با تایید وقوع چهار مورد اسیدپاشی در آن شهر از "اقدامات امنیتی" برای شناسایی عاملان این حمله‌ها خبر دادند.

در بیش از دو هفته‌ای که از تایید رسمی این حمله‌ها می‌گذرد، مقامات رسمی ایران چند بار از شناسایی متهم اصلی خبر دادند، ولی هنوز کسی دستگیر نشده است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)