7 آبان 1393

معاون وزارت ارشاد: قانون جدید مطبوعات به مجلس می رود

7 آبان 1393

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تا یک ماه آینده با تهیه و تدوین نظام جامع رسانه‌ای قانون جدید مطبوعات اصلاح شده و با تصویب مجلس شاهد اجرای قانون جدید هستیم.

به گزارش فارس ، علی‌اصغر کاراندیش عصر امروز در نشست با استاندار اردبیل گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برنامه‌های خوبی را در حمایت از استان‌ها و شهرستان‌ها در برگزاری جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های متعدد فرهنگی و هنری دارد که سعی و تلاش‌مان بر این است تا با حمایت از این حوزه بتوانیم اصحاب فرهنگ و هنر را مورد حمایت جدی قرار دهیم.

وی از فعال شدن دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور و استان‌ها خبر داد و اظهار کرد: اعتبار خوبی در این حوزه پیش‌بینی شده که امیدواریم صرف کارهای تحقیقاتی، پژوهشی و فعالیت‌های زیربنایی در دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به گستردگی فعالیت‌های قرآنی اشاره کرد و ادامه داد: بیش از 40 میلیارد تومان اعتبار در این حوزه پیش‌بینی شده تا بتوانیم کارهای تحقیقاتی نظیر تهیه فیلم و برگزاری جلسات ترویج فرهنگ قرآن را که مورد تصویب قرار گرفته اجرایی کرده و عملیاتی کنیم.

کاراندیش با یادآوری اینکه قانون جدید مطبوعات در قالب نظام جامع رسانه‌ای در دولت تا یک ماه آینده تدوین نهایی شده و برای تصویب به مجلس ارسال می‌شود، افزود: در قانون جدید نظام رسانه‌ای کشور مزیت‌های خوبی برای اصحاب رسانه پیش‌بینی شده است.

وی از شفاف شدن پرداخت یارانه به مطبوعات و نشریات خبر داد و عنوان کرد: ما پرداختی‌های‌مان را در قالب سایت اطلاع‌رسانی می‌کنیم تا میزان پرداختی‌های ما روشن باشد و در این زمینه نیز سعی داریم با عدالت بیشتر رفتار کرده و اقدامات‌مان را به انجام برسانیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد بیمه خبرنگاران نیز گفت: بیمه خبرنگاران از این به بعد از طریق نشریات و رسانه‌ها اعمال می‌شود و فرهنگ و ارشاد تنها کار حمایتی را با پرداخت یارانه برای بیمه انجام می‌دهد و در این زمینه از فعالان حوزه مطبوعات که صرفا در این حوزه فعال هستند،‌ حمایت جدی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: ما در قالب ستاد برنامه‌ریزی با توجه به کمبود اعتبارات وزارت ارشاد در تلاش هستیم تا با همکاری خود استان‌ها زمینه مساعدی را برای حمایت از اصحاب فرهنگ و هنر انجام دهیم تا این افراد با ارزش و گاه گمنام که آثاری را تولید کرده و در مناطق دورافتاده در شهرها و حتی روستاها نیازمند حمایت هستند، بتوانیم از حمایت‌های مادی و معنوی بهره‌مند کنیم.

کاراندیش گفت: وزارت ارشاد برنامه‌ای را در حال تدوین نهایی دارد تا بتواند نسبت به چاپ، توزیع و خرید آثار فرهنگی و هنری حمایت‌های لازم را از هنرمندان انجام داده و از افراد با سن و سال بالا و به احتمال زیاد بیمار و ناتوان در این حوزه بتواند حمایت جدی را انجام دهد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)